25.04.2018 11:54

Brian „Head” Welch z Korna został bohaterem filmu dokumentalnego

„Loud Krazy Love” opowie o wzlotach i upadkach słynnego gitarzysty, który u szczytu popularności porzucił ją dla wiary i rodziny.

Brian „Head” Welch z Korna został bohaterem filmu dokumentalnego
foto: Owen Sweeney/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

Brian Welch, znany fanom muzyki jako Head, był wśród założycieli Korna i występował z zespołem w latach największych sukcesów. To z nim w składzie grupa nagrała swoje najsłynniejsze płyty, jak „Korn”, „Follow The Leader” czy „Issues”.

Skala sukcesu przytłoczyła gitarzystę, który zatracił się w rock’n’rollowym życiu pełnym używek – od 2003 roku był silnie uzależniony od narkotyków. Brian wsparcie odnalazł w rodzinie – od 1998 był ojcem Jeanny – i religii. Nawrócił się na chrześcijaństwo i postanowił zerwać z muzyką, której wykonywanie wiązało się ze zbyt licznymi pokusami. W 2005 opuścił Korna, co spowodowało jego konflikt z kolegami. Pojednali się po kilku latach – w 2013 Head znów został gitarzystą zespołu.

Burzliwy „żywot Briana” jest znakomitym materiałem na film dokumentalny. Faktycznie, artysta doczeka się poświęconego sobie obrazu. „Loud Krazy Love” w reżyserii Treya Hilla i Scotta Mayo przedstawi biografię muzyka, ze szczególnym uwzględnieniem jego życia rodzinnego, choć oczywiście nie zabraknie też wątków związanych z Kornem. Sam Welch mówi o filmie:

"

W moim życiu zrobiłem tak wiele rzeczy, których żałuję i chciałbym je zmienić. To może nie dawać spokoju. Ale oglądając całe moje życie z Kornem i rodziną, wyświetlane przed moimi oczami na tym filmie, widzę pozytywne rzeczy, które wypłynęły z moich najbardziej zawstydzających i dewastujących porażek. Brak mi słów, by wyrazić za to wdzięczność. Nasz zespół stworzył bardzo szczególny film. Nie mogę się doczekać, aż świat go zobaczy. "

Dokument o Headzie z Korna - kiedy premiera?

Film będzie miał premierę 5 maja 2018 na festiwalu Dallas International Film Festival. Chcielibyście zobaczyć filmową biografię gitarzysty Korna?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Korn