Brian „Head” Welch z Korna został bohaterem filmu dokumentalnego

Maciej Koprowicz
25.04.2018 11:54
Brian „Head” Welch z Korna został bohaterem filmu dokumentalnego Fot. Owen Sweeney/Invision/AP/link/EAST NEWS

„Loud Krazy Love” opowie o wzlotach i upadkach słynnego gitarzysty, który u szczytu popularności porzucił ją dla wiary i rodziny.

Brian Welch, znany fanom muzyki jako Head, był wśród założycieli Korna i występował z zespołem w latach największych sukcesów. To z nim w składzie grupa nagrała swoje najsłynniejsze płyty, jak „Korn”, „Follow The Leader” czy „Issues”.

Skala sukcesu przytłoczyła gitarzystę, który zatracił się w rock’n’rollowym życiu pełnym używek – od 2003 roku był silnie uzależniony od narkotyków. Brian wsparcie odnalazł w rodzinie – od 1998 był ojcem Jeanny – i religii. Nawrócił się na chrześcijaństwo i postanowił zerwać z muzyką, której wykonywanie wiązało się ze zbyt licznymi pokusami. W 2005 opuścił Korna, co spowodowało jego konflikt z kolegami. Pojednali się po kilku latach – w 2013 Head znów został gitarzystą zespołu.

Burzliwy „żywot Briana” jest znakomitym materiałem na film dokumentalny. Faktycznie, artysta doczeka się poświęconego sobie obrazu. „Loud Krazy Love” w reżyserii Treya Hilla i Scotta Mayo przedstawi biografię muzyka, ze szczególnym uwzględnieniem jego życia rodzinnego, choć oczywiście nie zabraknie też wątków związanych z Kornem. Sam Welch mówi o filmie:

W moim życiu zrobiłem tak wiele rzeczy, których żałuję i chciałbym je zmienić. To może nie dawać spokoju. Ale oglądając całe moje życie z Kornem i rodziną, wyświetlane przed moimi oczami na tym filmie, widzę pozytywne rzeczy, które wypłynęły z moich najbardziej zawstydzających i dewastujących porażek. Brak mi słów, by wyrazić za to wdzięczność. Nasz zespół stworzył bardzo szczególny film. Nie mogę się doczekać, aż świat go zobaczy.

Dokument o Headzie z Korna - kiedy premiera?

Film będzie miał premierę 5 maja 2018 na festiwalu Dallas International Film Festival. Chcielibyście zobaczyć filmową biografię gitarzysty Korna?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.