20.05.2015 13:51

Brian Johnson: Wolałem zostać rajdowcem niż muzykiem

Wokalista AC/DC łączy w swoim życiu pasję muzyczną z fascynacją samochodami. Zobaczcie jak radzi sobie za kierownicą...

Brian Johnson: Wolałem zostać rajdowcem niż muzykiem
foto: kadr z wideo

Muzyk prowadzi w telewizji Quest TV program o motoryzacji „Cars That Rock”. Opowiada w nim o najbardziej znanych brytyjskich markach samochodów, takich jak Jaguar, Land Rover, MG czy McLaren.

Artysta powiedział, że jeżdżenie dostarcza mu więcej adrenaliny niż tworzenie muzyki. Według niego przyczyną może być to, że szybkie prowadzenie auta wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia. Johnson wspomina jeden ze swoich wypadków jako szczególnie emocjonujący. 

"

Kiedyś ścigałem się Porsche. W trakcie jazdy wybuchł mi silnik. Wszędzie było pełno dymu. Zupełnie nic nie widziałem. Miałem wtedy wątpliwości czy wyjdę z tego żywy. Jednak wciąż zaliczam siebie do szczęściarzy, ponieważ mogę zarówno śpiewać i jeździć. "

W swoim programie muzyk pokazuje nie tylko dużą wiedzę, ale też sam prowadzi. Zobaczcie jak wywołuje zawroty głowy u profesjonalnym kierowcy.

Brian Johnson zaczął fascynować się autami już w dzieciństwie. Gdy dorastał, jego idolami byli znani brytyjscy kierowcy. Artysta twierdzi, że był moment w jego życiu, kiedy wolał karierę rajdowca od bycia muzykiem.

"

Gdyby ktoś mnie zapytał, w czasach gdy byłem nastolatkiem, czy wolałbym być wokalistą jednego z najsłynniejszych rockowych zespołów czy topowym kierowcą, wybrałbym to drugie. Zawsze wyobrażałem sobie siebie jako Stirlinga Mossa lub Grahama Hilla. Na szczęście moja kariera muzyczna okazała się sukcesem i mogę dzięki temu spełniać swoje marzenie o jeżdżeniu. "

Johnson przyznaje, że na auta wydaje dużo pieniędzy. Obecnie posiada 12 samochodów takich marek jak Bentley, Ferrari i Rolls Royce. Ma także 5 aut, z którymi uczestniczy w wyścigach na całym świecie. Gdy dołączył do AC/DC, w którym zastąpił zmarłego Bona Scotta, poszedł do sklepu i uczcił to kupując sobie nowego Jaguara. 

acdc Brian Johnson

Pasja motoryzacyjna jest w życiu Johnsona na drugim miejscu. Zapewnił, że jeździ tylko, kiedy nie jest w trasie koncertowej. Muzyka jest dla niego priorytetem.

Tego lata Johnson przyjedzie wraz z zespołem do Polski. AC/DC zagra na Stadionie Narodowym 25 lipca 2015 roku.

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Duperele AcDc Brian Johnson