08.03.2016 07:56

Brian Johnson może stracić słuch

Zespół znajduje się obecnie w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Występy zostały jednak przełożone ze względu na problemy zdrowotne Briana Johnsona.

Brian Johnson może stracić słuch
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nie należą one do błahych. Wokalista AC/DC może kompletnie stracić słuch. Dlatego decyzję o zmianach w koncertowym grafiku kapeli wymusili na muzyku jego lekarze. Informację o przesunięciu dat grupa podała na swoim fanpage'u:

Jeżeli wybieraliście się na występ AC/DC w Ameryce, to oto jakie koncerty odbędą się w późniejszych terminach:

  • 8 marca 2016 - Atlanta, GA - Philips Arena
  • 11 marca 2016 - Ft. Lauderdale, FL - BB&T Center
  • 14 marca 2016 - Greensboro, NC - Greensboro Coliseum
  • 17 marca 2016 - Waszyngton, DC - Verizon Center
  • 20 marca 2016 - Detroit, MI - The Palace
  • 23 marca 2016 - Columbus, OH - Nationwide Arena
  • 26 marca 2016 - Cleveland, OH - Quicken Loans Arena
  • 29 marca 2016 - Buffalo, NY - First Niagara Center
  • 1 kwietnia 2016 - Filadelfia, PA - Wells Fargo Center
  • 4 kwietnia 2016 - Nowy Jork, NY - Madison Square Garden

Zasmucająca jest wiadomość, że zespół nie wyklucza możliwości pojawienia się na scenie razem z gościnnym wokalistą. Z pewnością byłoby to znane nazwisko, ale fani oczekują raczej zobaczenia Briana Johnsona niż kogokolwiek innego. Jest to jednocześnie dowód na to, że stan dotychczasowego wokalisty jest naprawdę poważny, skoro AC/DC mimo przeplanowania dat koncertów dopuszcza ewentualność, że Johnson nie odzyska szybko sprawności, aby móc ponownie pojawić się przed publiką.

Skład zespołu cierpi w ostatnich latach - na muzyczną emeryturę odszedł już gitarzysta Malcolm Young, zastąpił go jego bratanek Stevie Young. Zaszły też zmiany na stołku perkusisty, po tym jak Phil Rudd zadarł z wymiarem sprawiedliwości - w jego mieszkaniu znaleziono 0,71 g metamfetaminy oraz 130 g marihuany, groził także śmiercią swojemu kontrahentowi i jego 10-letniej córce. Obecnie bębniarzem AC/DC jest Chris Slade, który już w przeszłości występował z zespołem.

Przerwana trasa „Rock or Bust” rozpoczęła się w lutym 2016 roku w Tacoma. Zobaczcie jak wówczas zespół wypadł na scenie:

Miejmy nadzieję, że Brian Johnson zostanie poddany skutecznemu leczeniu i wróci do swoich kolegów na kolejne lata koncertowania. Za zdrowie wokalisty możecie wznieść toast bourbonem z colą Rock or Bust lub tez piwem o tej samej nazwie. Sam muzyk w jednym z wywiadów wspominał o możliwości zakończenia kariery, być może świadomy własnych problemów zdrowotnych:

"

Każdy dobry piłkarz czy hokeista nie chce odejść na emeryturę, ale w końcu nastaje ten czas, kiedy trzeba to zrobić. Sprawa z AC/DC jest taka, że jesteśmy ciągle zaskoczeni i zdumieni tym, jak udaje nam się utrzymać sukces. Nie wiemy co robimy - dosłownie - z wyjątkiem tego, że gramy dając z siebie 100% każdego wieczoru. Jeżeli to jest klucz do sukcesu, to przekażemy go dalej. "

Brian, życzymy powrotu do formy.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News AcDc Brian Johnson