25.05.2015 14:23

Brian May: Queen nie pracuje nad nową płytą z Adamem Lambertem

A przynajmniej na razie... Gitarzysta brytyjskiego zespołu zdradził, dlaczego fani będą musieli poczekać na nowe wydawnictwo.

Brian May: Queen nie pracuje nad nową płytą z Adamem Lambertem
foto: kadr z wideo

Brian May zabrał głos w sprawie przyszłości kapeli. Muzyk twierdzi, że Queen aktualnie nie planuje nagrywania świeżego materiału z Adamem Lambertem.

"

Nie robimy tego, przynajmniej nie w tym momencie. Nie wykluczam takiej możliwości, ale aktualnie obserwujemy z zainteresowaniem rozwój jego kariery solowej i wygląda na to, że zapowiada się bardzo dobrze. On jest wspaniałym artystą, nie ma odwrotu. To bardzo interesujące, widzieć jego rozwój. "

Gitarzysta zdradził, że powrót do współpracy Queen z Lambertem nastąpi dopiero we wrześniu 2015 roku. Muzycy wystąpią razem na festiwalu Rock In Rio oraz kilku koncertach w Argentynie i Wenezueli.

"

Jesteśmy świadomi tego, że on nie powinien być z nami cały czas. To by było złe – otaczać go i nie pozwolić mu odejść i zrobić coś innego. To bardzo ważne, że jego kariera rozwija się właśnie teraz. "

Po raz pierwszy Adam Lambert miał styczność z Queen w 2009 roku, kiedy wystąpił na scenie z perkusistą, Rogerem Taylorem w ramach programu „American Idol”. Muzycy wykonali wspólnie utwór „We Are The Champions”. Artyści spotkali się ponownie w 2011 roku na rozdaniu nagród MTV European Music Awards grając „Show Must Go On”, „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”. W 2012 roku Lambert zagrał pierwszą serię koncertów z kapelą, w tym jeden w Polsce.

Brian May przyznał, że Adam jest bardzo ważną postacią, która przyczyniła się do rozwoju Queen...

"

Adam jest pierwszą osobą, z którą mieliśmy do czynienia potrafiącą unieść repertuar naszej kapeli bez mrugnięcia okiem. On jest darem od Boga. "

Jakie podejście do całej sytuacji ma sam wokalista?

"

Nigdy nie będzie drugiego Freddiego i nie mam zamiaru go zastępować. Staram się zachować pamięć o nim i przypominać ludziom, jak bardzo był niesamowity, bez naśladowania jego osoby. Staram się podzielić się z publicznością tym, jak bardzo mnie inspirował. "

Muzykom na pewno brakowałoby wspólnych tras organizowanych z rozmachem... Przypomnijmy, że na koncert w Krakowie, który odbył się 21 lutego 2015 roku, Queen przyjechał aż z 18 tirami ze sprzętem!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Queen