16.01.2019 13:26

Zobacz, jak Brian May uczy Briana Maya grać na gitarze na planie filmowym "Bohemian Rhapsody"

Gwilym Lee mógł na żywo podpatrzeć, jak Brian Mya gra solówkę "Bohemian Rhapsody".

Film Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

Widzowie, którzy obejrzeli "Bohemian Rhapsody" zwrócili uwagę, że aktor wcielający się z rolę Briana Maya jest do niego niesamowicie podobny. Gwilym Lee idealnie wczuł się w swoją rolę - nie dość, że został dobrze ucharakteryzowany, to również świetnie podrobił sposób bycia gitarzysty. Miał zresztą bardzo dobrego nauczyciela - samego Briana Maya!

Brian May na planie filmowym "Bohemian Rhapsody" zagrał solówkę z przeboju Queen

Muzycy Queen brali czynnie udział w powstawaniu "Bohemian Rhapsody", co niektórych nieco zaniepokoiło, bo obawiano się, że artyści będą chcieli podczas nagrywania filmu ukryć pewne fakty i uwypuklić sukcesy. Rzeczywiście w "Bohemian Rhapsody" pojawiły się błędy, niektóre sceny mijają się z prawdą, ale obraz i tak spodobał się większości publiczności. Twórcy słuchali uważnie rad Brian Maya oraz Rogera Taylora, zatem nic dziwnego, że muzycy pokazywali również aktorom, jak powinni zagrać pewne sceny. Do internetu wyciekło nagranie, jak Brian May na planie filmu gra na gitarze słynną solówkę w "Bohemian Rhapsody" w studiu nagraniowym.

Moment ten nagrał reżyser Bryan Singer. Główną rolę zagrał Rami Malek, który wcielił się we Freddiego Mercury'ego i został nagrodzony Złotym Globem. Film o Queen zwyciężył również w kategorii Najlepszy film dramatyczny. Okazuje się, że "Bohemian Rhapsody" jest najniżej ocenianym filmem, który zdobył Złoty Glob od czasów "Pożegnania z Afryką".

Film "Bohemian Rhapsody" na DVD - kiedy premiera?

20th Century Fox poinformował, że film o Queen ukaże się na platformie 16 lutego 2019, zaś na DVD, Blu-ray i 4K Ultra HD 4 marca 2019. Na nadchodzącym wydawnictwie pojawi się dodatkowy materiał trwający 22 minuty. Oprócz odtworzonego w całości koncertu Live Aid na wydawnictwie ukażą się wywiady z twórcami, aktorami, jak również Brianem Mayem oraz Rogerem Taylorem.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Brian May bohemian rhapsody