17.04.2020 14:08

Brian May o koronawirusie: To jedzenie zwierząt wywołało pandemię

Gitarzysta Queen uważa, że powinniśmy się zastanowić nad zaprzestaniem jedzenia mięsa ze względu na nasze zdrowie. 

Brian May z Queen
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Gitarzysta Brian May od lat głośno mówi o prawach zwierząt i postanowił od początku 2020 roku przejść na weganizm. W najnowszym wywiadzie dla NME, muzyk wyznał, że obecna sytuacja z koronawirusem pokazuje, iż ludzie powinni przejść na dietę roślinną. 

Brian May namawia do przejścia na weganizm: Jedzenie zwierząt wywołało pandemię koronawirusa

Skąd wziął się problem z koronawirusem? Jedna z teorii głosi, że źródłem zakażeń były nietoperze, które miały byś spożywane na targu w Wuhan. Prawdopodobnie właśnie do tej tezy odniósł się Brian May, który uważa, że powinniśmy zapomnieć o jedzeniu mięsa:

"

Wchodząc głębiej w ten temat uważam, że powinniśmy ponownie zastanowić się nad tym, czy należy jeść zwierzęta. To ważna kwestia, bo wydaje się, że pandemia jest spowodowana przez ludzi jedzących zwierzęta. Pojawia się coraz więcej argumentów w kwestii tego, że jedzenie mięsa nie jest zbyt zdrowe dla nas. "

Zobacz także: Brian May: Freddie stracił część stopy. Wtedy zrozumiałem, jak mocno cierpiał pod koniec życia

May również wypowiedział się na temat przejścia na dietę wegańską:

"

To była świadoma decyzja i nie prawiłem innym morałów z tego powodu. Jednak teraz widzimy, jak jedzenie zwierząt powaliło nas na kolana jako gatunek. Myślę, że nadszedł czas, by zmienić nas świat w taki sposób, by nie znęcać się nad innymi gatunkami.  "

Czy powinniśmy przejść na weganizm?

Z powodu pandemii koronawirusa Brian May nie wychodzi z domu i postanowił uczyć innych, jak grać piosenki Queen, jak również jammować ze swoimi fanami. Nagrania gitarzysty stały się hitem internetu.

Zobacz także: Brian May został w domu i uczy, jak grać solówkę gitarową z "Bohemian Rhapsody" [WIDEO]

Tagi: Rock News Queen Brian May koronawirus