Brian May: Freddie stracił część stopy. Wtedy zrozumiałem, jak mocno cierpiał pod koniec życia

28.05.2019 14:47
Freddie Mercury|north Fot. GLOBE PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

Gitarzysta Queen opowiedział, jak Freddie Mercury pokazał mu swoją stopę. Brian May wówczas zrozumiał, co musiał czuć chorujący na AIDS wokalista.

Freddie Mercury dowiedział się o tym, że jest chory na AIDS wiosną 1987 roku. O strasznej chorobie wiedziało tylko wąskie grono przyjaciół, włącznie z muzykami Queen. Dopiero tuż przed śmiercią Freddie poinformował świat o ty, że niestety test na HIV jest pozytywny, Freddie zmarł 24 listopada 1991 w Londynie z powodu zapalenia płuc związanego z zaniżeniem odporności organizmu. Kilka tygodni przed tym przestał przyjmować leki, oprócz przeciwbólowych.

Brian May: Freddie stracił część stopy. Wtedy zrozumiałem, jak mocno cierpiał pod koniec życia

W wywiadzie z The Times, Brian May opowiedział o chorobie Freddiego i zdradził, że miał problem ze stopą. Wątek był poruszany niejednokrotnie w książkach biograficznych, ale mimo wszystko gitarzysta Queen kolejny raz wspomniał o tym, jak Freddie pokazał swoje schorowane ciało:

Problemem była jego stopa - niestety pozostała tylko jej część. Kiedyś pokazał nam ją w czasie obiadu i powiedział: "Och Brian, przepraszam, zmartwiłem ciebie tym". Odpowiedziałem mu: "Nie jestem zakłopotany, Freddie, ale zdałem sobie sprawę, że musisz sobie radzić z tak wielkim bólem".

Brian bardzo żałuje, że kilka miesięcy po śmierci Freddiego pojawiły się leki przeciwretrowirusowe, które pomagają w walce z chorobą. Niestety wokalista nie zdążył ich zażyć:

Zabrakło kilka miesięcy. Gdyby to wszystko nieco się przedłużyło, Freddie byłby jeszcze z nami.

Przeczytaj także

Komercyjny sukces filmu "Bohemian Rhapsody"

W filmie biograficznym "Bohemian Rhapsody" wspomniano o chorobie Freddiego, jednak produkcja zakończyła się na koncercie Queen na Live Aid. Film okazał się być prawdziwym hitem - zdobył 4 Oscary i zarobił ponad 900 milionów dolarów. Zainteresowanie filmem wpłynęło również na wzrost popularności muzyki Queen - piosenka "Bohemian Rhapsody" trafiła po raz trzeci w historii na listę Billboardu. Co więcej, streamowanie muzyki Queen zwiększyło się trzykrotnie w porównaniu do 6 miesięcy przed premierą filmu.
 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.