25.01.2019 14:03

Brian May przeprosił za komentarz, w którym bronił reżysera "Bohemian Rhapsody" oskarżonego o gwałt

Gitarzysta Queen przeprosił swoją fankę na Instagramie za komentarz, który użytkownicy odebrali jako obronę Bryana Singera oskarżonego o gwałt. 

Queen
foto: Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Chociaż recenzje "Bohemian Rhapsody" były różne, według serwisu Rotten Tomatoes, film jest jednym z najgorzej ocenianych produkcji, która zdobyła Złoty Glob. Mimo to, sukces komercyjny biografii filmowej grupy Queen jest niepodważalny. W polskim box office, produkcja wyprzedziła nawet głośny "Kler". Remi Malek od dnia premiery filmu był typowany do nominacji do Oscara za rolę pierwszoplanową. Jak okazało się niedawno, przewidywania były słuszne, a "Bohemian Rhapsody" ma 5 możliwości zdobycia nagrody w różnych kategoriach

Brian May przeprosił za komentarz w sprawie Bryana Singera

Sukcesy filmu "Bohemian Rhapsody" przyćmiły ostatnio oskarżenia kierowane wobec Bryana Singera. Reżyserowi zarzuca się molestowanie seksualne oraz gwałt na nieletnich. Gdy w mediach zrobiło się głośno o sytuacji, jedna z użytkowniczek Instagrama zasugerowała gitarzyście Queen, Brianowi Mayowi, że powinien przestać obserwować profil Singera. Muzykowi nie spodobał się komentarz i postanowił odpowiedzieć fance:

"

A Ty powinnaś zająć się własnymi sprawami i przestać mówić mi, co powinienem robić. Pamiętaj też, że dopóki człowiekowi nie udowodni się winy, pozostaje on niewinny.  "

May najwyraźniej nie przemyślał swojej wypowiedzi i szybko jej pożałował, ponieważ opublikował osobny wpis na swoim Instagramie dotyczący komentarza i przeprosił swoją fankę. Wyjaśnił, że jego słowa były nierozważne i dał się ponieść emocjom.

"

Zdałem sobie sprawę, że się myliłem. Próbowałaś mnie ochronić, za co Ci dziękuję. Jest mi wstyd za to, co można było odczytać z moich słów. Nie miałem pojęcia, że stwierdzenie, że osoba jest niewinna, póki nie udowodni się jej winy może zostać odebrane jako obrona Bryana Singera. Nie miałem zamiaru tego robić. Podobnie nie uważam, że follow na Instagramie oznacza automatycznie aprobaty osoby, którą się obserwuje. 

Skomentowałem Twój wpis publicznie, więc przepraszam tez publicznie. Mam jednak nadzieję, że uda nam się porozmawiać prywatnie. Dodam również, że szczerze przepraszam także wszystkie inne osoby, które ten komentarz obraził. Nie miałem tego w planach, będę bardziej ostrożny w przyszłości.  "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Queen Brian May