Pogoda
25.09.2015 17:20

Brian May tworzy horror o szkieletach

Muzyk postanowił spróbować swoich sił w nowej roli. Brian May został reżyserem krótkometrażowego horroru o tytule „One Night in Hell”.

Brian May tworzy horror o szkieletach
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Gitarzysta Queen dołączył do zaszczytnego grona gwiazd sceny, które weszły w świat kina grozy. W tej śmietance znaleźli się już Rob Zombie, Slash czy Tom Araya.

Obraz Briana Maya będzie trwać zaledwie sześć minut, a zobaczyć go będzie można podczas nocy Halloween w różnych miejscach Universal Studios. Dla gitarzysty to szansa na podzielenie się z szerszym gronem odbiorców swoją pasją wobec kart Diableries - wydawane one były od lat 60. XIX wieku we Francji i przedstawiały demoniczny świat szkieletów.

Zobaczcie zwiastun filmu Briana Maya:

Gitarzysta opowiada kiedy zaczął prace nad swoim krótkim metrażem i jak go traktuje:

"

To praca życia, którą traktuję z miłością - kolekcjonowałem karty Diableries przez 40 lat. Udało się zebrać w całość serię 72 egzemplarzy i przedstawić je widzom z XXI wieku z realizmem technologii 3D. To dla mnie coś ważnego. "

Zobaczcie co jeszcze muzyk powiedział o swoim dziele:

Krótki metraż to dopiero początek. Brian May już pracuje nad pełnometrażową wersją. Został już napisany scenariusz tego niekonwencjonalnego horroru, jak go określa muzyk. Nie ma on szokować i straszyć, a raczej intrygować. Produkcja zostanie również wzbogacona o muzykę skomponowaną przez Maya:

"

Zarezerwowałem wcześniej sesję z orkiestrą w Pradze. Zagrałem razem z nią uwerturę 1812 Czajkowskiego, jednak nieco zmodyfikowaną. Ten utwór ma w sobie tyle niebezpieczeństwa, pasji i ekscytacji - jestem wielkim fanem muzyki epoki Romantyzmu. Wszystko poszło bardzo szybko i było przy tym mnóstwo zabawy. "

Gitarzysta Queen ma nadzieję na to, że będzie mógł zaprezentować swój pełnometrażowy debiut w 2017 roku. Przyznaje on, że jest niesamowicie zapracowany i ciężko mu znaleźć czas na pozamuzyczne zajęcia, jednak przytacza jednocześnie angielskie przysłowie, które mówi: „Jeżeli chcesz, żeby coś zostało wykonane, poproś zapracowanego człowieka”.

Czekacie na horror, który wyjdzie spod rąk Briana Maya?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Brian May