Brian May wprowadzi Def Leppard do Rock And Roll Hall Of Fame?
Aleksandra Degórska
27.02.2019 15:26
Brian May wprowadzi Def Leppard do Rock And Roll Hall Of Fame? Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Vivian Campbell zasugerował, że to właśnie muzyk Queen może pojawić się na ceremonii wprowadzenia Def Leppard do Rock And Roll Hall Of Fame.

29 marca 2019 roku do Rock And Roll Hall of Fame dołączą kolejni rockowi artyści, którzy przyczynili się do rozwoju muzyki rockowej i wydali swój pierwszy album 25 lat przed nominacją. Jury składające się z osób z branży, historyków oraz muzyków oraz liczy ponad 1000 osób i przyznaje wyróżnienia zespołom lub solistom od 1986 roku. 

Brian May wprowadzi Def Leppard do Rock and Roll Hall of Fame?

W 2019 roku do galerii sław zostaną wprowadzeni Def Leppard, Janet Jackson, wokalistka Fleetwood Mac - Stevie Nicks, Radiohead oraz Roxy Music. Każdy artysta zostanie zapowiedziany przez równie słynnego artystę, ale na razie nie znane są szczegóły, kto dokładnie zagości na ceremonii. Jednak Vivian Campbell w wywiadzie z 96.1 KLPX zdradził, że doszły do niego plotki, kto może wprowadzić Def Leppard do Rock And Roll Hall Of Fame.

Przeczytaj także

Gitarzysta Def Leppard tak zagadkowo wypowiedział się na temat muzyka, który pojawi się na ceremonii:

Słyszałem pewne plotki, nie wiem czy można o tym mówić publicznie, ale bardzo łatwo się domyślić. Jest to dżentelmen, który jest wielkim fanem naszej kapeli i naszym przyjacielem od wielu, wielu lat.

Campbell zdradził, że muzyk jest bardzo mądry i tym samym wszystko wskazuje, że mowa o Brianie Mayu, w końcu jest on doktorem astronomii i stworzył chociażby zestaw Virtual Reality.

Vivian Campbell cieszy się, że Def Leppard w końcu został uznany przez krytyków:

Nigdy nie byliśmy kapelą szczególnie docenianą w przemyśle, ale zawsze mieliśmy niesamowicie wiernych fanów i tak jest już od wielu, wielu lat. Myślę, że najfajniejszą rzeczą związaną z dołączeniem do Rock And Roll Hall of Fame jest fakt, że mieliśmy najlepszy wynik w głosowaniu fanów.

Kontrowersje wokół Rock And Roll Hall of Fame

Rock And Roll Hall Of Fame co roku wywołuje u wielu muzyków napady złości. Sporo osób ma pretensje, że do muzeum nominowani są raperzy, którzy z rockiem mają mało wspólnego. Mimo takich opinii wielu raperów dostało się do Rock And Roll Hall Of Fame, m.in. 2Pac. Tacy artyści, jak chociażby muzycy Judas Priest są poirytowani faktem, że w galerii sław jest za mało metalowych twórców, którzy mocno przyczynili się do rozwoju rocka. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.