13.11.2015 13:04

Brian May złożył hołd Freddiemu Mercury'emu

Queen kolejny raz został nagrodzony prestiżową nagrodą w uznaniu za wkład w muzykę rockową. Ta sytuacja skłoniła gitarzystę zespołu do paru słów refleksji. 

Brian May złożył hołd Freddiemu Mercury'emu
foto: kadr z wideo

Muzyk podczas corocznie organizowanej ceremonii The Classic Rock Roll Of Honour Awards 2015 w w londyńskim Roundhouse odebrał nagrodę w kategorii Żyjąca Legenda.

Gitarzysta w imieniu wszystkich muzyków Queen podziękował za to wyróżnienie i zadedykował nagrodę Freddiemu Mercury'emu:

"

Przyjmuję tę wspaniałą nagrodę w imieniu Johna, Rogera oraz niesamowitego i niezniszczalnego Freddiego Mercury'ego. Myślę, że podobałoby mu się tutaj. "

May również wspomniał o Adamie Lambercie występującym wraz z Queen od 2012 roku. Ich wspólne koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem. Gitarzysta bardzo ceni tego wokalistę, o czym już niejednokrotnie wspominał w wywiadach. Również podczas ceremonii wręczenia nagrody May podkreślił ważną rolę, jaką pełni młody muzyk:

"

Nie szukaliśmy wokalisty. Roger i ja myśleliśmy, że to już koniec. Nagle dostaliśmy ten prezent od Boga - Adama Lamberta. "

Queen nie wybiera się na emeryturę. Już na 2016 rok zespół zaplanował wraz z Lambertem występ na festiwalu w Anglii:

"

Dzięki niemu będziemy mogli zagrać w przyszłym roku na Isle Of Wight Festival i bardzo z tego się cieszę. "

Zobaczcie, jak wyglądało przemówienie Briana:

May podkreślił rolę jaką w karierze Queen odegrali inni muzycy, dzięki którym zespół wspiął się na sam szczyt:

"

My również jesteśmy fanami. Jesteśmy tutaj z powodu Jimmy'ego Page'a i boskiego Jimiego Hendrixa. Chcę podziękować wszystkim, którzy na nas głosowali. "

Posłuchajcie, co muzyk miał do powiedzenia w czasie tej imprezy:

W 2015 roku Queen świętuje 40-lecie „Bohemian Rhapsody” i z tej okazji wyda koncertowy album „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975”.

Tymczasem fani gitarzysty będą mogli zobaczyć Briana Maya już w przyszłym roku wraz z Kerry Ellis podczas ich wspólnego koncertu w Krakowie.    

Tagi: Rock News Queen Brian May