25.10.2016 11:19

Bring Me The Horizon: Następnym razem chcemy nagrać coś dziwniejszego

Formacja idzie za ciosem i zastanawia się nad nowym studyjnym krążkiem. Oli Sykes ma pewne wyobrażenia na temat tego, jak powinien brzmień ten album.

Bring Me The Horizon: Następnym razem chcemy nagrać coś dziwniejszego
foto: kadr z wideo

Choć całkiem niedawno zespół wydał studyjny krążek to już myśli o kolejnej płycie. Ostatni album zatytułowany „That’s The Spirit”, który ukazał się 11 września 2015 roku został przyjęty przez fanów z mieszanymi uczuciami, bowiem Bring Me The Horizon tym razem postawił na bardziej melodyjne kompozycje. Przykładem tego są single z tej płyty - „Throne”, „Happy Song” czy „True Friends”.

Oli Sykes ma pewne pomysły dotyczące kierunku, w którym pójdzie zespół, o czym wypowiedział się w jednym z ostatnich wywiadów:

"

Myślę, że jest pewien element tego co teraz robimy, który pozostanie w muzyce. Jednocześnie ludzie myśleli, że „That’s The Spirit” to wypolerowany popowo-rockowy album - tak nie jest. Myślę, że jest to pomysłowe i unikatowe, ale nadal w pewien sposób bezpieczne. Wiedzieliśmy, że utwory będą bliskie ludziom. Następnym razem myślę, że będziemy dążyć do czegoś bardziej dziwnego. Kto to wie? "

Czy nowy materiał będzie nadawać się do tańca? Oli przyznał, że twórczość kapeli zachęca do ostrej imprezy, jednak trudno obecnie powiedzieć, czy nadchodzący krążek będzie nadawać się do pogowania pod sceną:

"

Nie wiem, szczególnie jeśli myślimy o festiwalach i tego typu rzeczach, to lubię mroczniejsze taneczne brzmienie, ale w zasadzie myślę na głos, bo możemy pójść w zupełnie innym kierunku. "

Zespół jednak prędko nie wejdzie do studia, bo chce nieco odpocząć od obecnych obowiązków:

"

Myślę, że potrzebujemy dobrej przerwy od muzyki i Bring Me The Horizon przyda się przynajmniej miesiąc przed tym, jak znowu zajmie się pracą. "

Tymczasem 2 grudnia 2016 na rynku pojawi się nowa koncertówka zespołu. 22 kwietnia 2016 roku Bring Me The Horizon wystąpił charytatywnie z orkiestrą w Royal Albert Hall w Londynie i nadchodzące DVD będzie zapisem z tego występu.

Zobaczcie jedno z nagrań, które pojawi się na tej płycie:

Czekacie na nowy studyjny krążek od Bring Me The Horizon?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bring Me The Horizon