29.11.2018 15:24

Bring Me The Horizon: Większość piosenek rockowych to gówno

Klawiszowiec Bring Me The Horizon uważa, że rockowi twórcy są sobie sami winni - nie podbijają serwisów streamingowych, bo ich piosenki są po prostu złe.

Bring Me The Horizon
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Rock umarł... tak, to już słyszeliśmy nieraz. Patrząc na listy przebojów gołym okiem można zauważyć, że większość osób wybiera rap. Hip-hop cieszy się dużym zainteresowaniem - wystarczy spojrzeć na streaming Taconafide i porównać go z liczbą odtworzeń innych rockowych twórców... Dlaczego tak się dzieje? Nothing But Thieves twierdzi, że z rockiem nie jest wcale tak źle i narzekają tylko starzy artyści, którzy są mało kreatywni. Jednak muzycy Bring Me The Horizon mają swoją teorię.

Bring Me The Horizon krytykuje rockmanów

W rozmowie z Music Week frontman Oli Sykes i klawiszowiec Jordan Fish przedstawili swój punkt widzenia, dlaczego rock ma problem ze streamingiem i nie osiąga takich wyników, jak inne gatunki muzyczne. Jordan Fish uważa, że muzycy są sami sobie winni:

"

Dzieje się tak, bo ogólnie muzyka rockowa jest zła. Według mnie, większość to gówno. Osoby, które komponują piosenki nie są wystarczająco dobre. Nie ubóstwiam utworów na Hot Hits UK, ale są to dobrze napisane utwory i wiele osób z rockowych kapel tego nie docenia. Sztuka komponowania dobrych piosenek jest trudna. "

Co więcej Oli Sykes podkreślił, muzycy Bring Me The Horizon mogli niejednokrotnie poprosić o pomoc w pisaniu utworów swojego producenta, ale jednak rockowi twórcy powinni komponować sami swoje piosenki.

Bring Me The Horizon z nową płytą "amo"

25 stycznia 2019 roku Bring Me The Horizon wyda swój kolejny album zatytułowany "amo". Artyści spędzili całe lato w studiu w Los Angeles przygotowując i nagrywając materiał na nadchodzący album.

Na najnowszym krążku nie brakuje zarówno charakterystycznego screamu jak i melodycznych partii wokalnych. Całość dopełniają potężne riffy, podkreślające metalcore’owe korzenie zespołu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bring Me The Horizon