06.11.2015 18:44

Bring Me The Horizon z fabularnym klipem do „True Friends”

Brytyjscy metalcore'owcy pokazali teledysk do „True Friends”. Kawałek pochodzi z ostatniego, piątego albumu zespołu. 

Bring Me The Horizon z fabularnym klipem do „True Friends”
foto: kadr z wideo

Obraz do „True Friends” jest dość nietypowy – jest prawie dwukrotnie dłuższy od oryginalnego utworu. Muzyka co jakiś czas jest przerywana, a inicjatywę przejmuje strona wizualna. Zobaczcie, jak prezentuje się fabularyzowany klip Bring Me The Horizon:

W wideo gościnnie wystąpił brytyjski aktor Steve Oram, znany z ról w takich filmach, jak chociażby „Czas zapłaty” oraz „Turyści”. Reżyserią zajął się Oliver Sykes – wokalista zespołu. To nie pierwszy raz, kiedy lider Bring Me The Horizon bierze się za reżyserowanie - wcześniej przyjął tę rolę przy okazji klipu do utworu „Throne”, pochodzącego z tego samego albumu.

Teledysk do „True Friends” opowiada historię detektywa (w tej roli Oram), którego ścigają wspomnienia jego występków z przeszłości. Widzimy kilka przerażających scen - zarżnięte konie, wiadomości napisane krwią oraz kilka intensywnych konfrontacji – to wszystko wiedzie detektywa do jego ostatecznego końca. 

Singiel pochodzi z albumu That's The Spirit”, który przyniósł zespołowi sporą zmianę stylistyczną. Na tej płycie zespół odchodzi od swoich metalcore'owych korzeni w stronę bardziej melodyjnego rocka.  

„That's The Spirit” ukazał się w sprzedaży 11 września 2015 roku. Zespół nagrywał album na greckiej wyspie Santorini, a przed „True Friends" promowany był wspomnianym klipem do „Throne” oraz utworem „Happy Song”. Fani zespołu mieli okazję usłyszeć przed premierą płyty także „True Friends” - grupa wypuściła wcześniej lyric video do tego kawałka.

Jak Wam się podoba nietypowy teledysk Bring Me The Horizon?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Bring Me The Horizon