26.06.2020 09:49

Bring Me The Horizon z hymnem pandemii. Posłuchajcie "Parasite Eve" [WIDEO]

Brytyjscy muzycy powracają z nowym singlem "Parasite Eve", napisanym w całości w trakcie pandemii i ery samo-izolacji. Sam tekst również nawiązuje do obecnej sytuacji na świecie.

Bring Me The Horizon z hymnem pandemii. Posłuchajcie "Parasite Eve" [WIDEO]
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Bring Me The Horizon powracają i są wściekli. Po kilkutygodniowym opóźnieniu zespół w końcu zaprezentował singiel "Parasite Eve", nagrany w czasach pandemii za pomocą komunikatorów internetowych. Jego powstawanie zostało udokumentowane w internetowej miniserii "BMTH8", tworzonej przez samych muzyków, którzy pokazywali kulisy pracy nad nowym singlem.

Bring Me The Horizon powracają z singlem Parasite Eve

Dzięki tej serii dowiedzieliśmy się również, że gościnnie w utworze wystąpiła żona wokalisty Olivera Sykesa, a syntezatory podkręcał sam Mick Gordon, twórca ścieżek dźwiękowych do "Dooma" (2016) i "Dooma: Eternal". Całość daje bardzo niepokojący klimat, ciężkie breakdowny, melodyjne refreny i interesujące zwrotki.

Birds of Prey
Birds of Prey
Przeczytaj także Halsey i Bring Me The Horizon stworzyli piosenkę do "Birds of Prey". Posłuchaj "Experiment On Me"

Krótko mówiąc - wszystko, co sprawia, że Bring Me The Horizon jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowo-metalowych na świecie. 

Posłuchajcie i przy okazji zobaczcie pokręcony teledysk do "Parasite Eve":

Singiel zwiastuje "nową erę" w historii zespół. Już kilka miesięcy temu lider BMTH Oli Sykes zapowiadał, że grupa być może już nigdy nie nagra albumu. Wszystko dlatego, że obecnie zamierzają się skupiać na wydawaniu muzyki częściej, ale w mniejszej ilości. Dlatego jeszcze w ciągu roku mamy otrzymać od formacji aż 4 nowe wydawnictwa w postaci singli i EP-ek.

Jeżeli mają utrzymywać poziom "Ludens" i "Parasite Eve", to my nie możemy się doczekać.

Bring Me The Horizon
Bring Me The Horizon
Przeczytaj także Członkowie Bring Me The Horizon przebrali się za Spice Girls na BRIT Awards 2020

Jak wam się podoba Parasite Eve?

Tagi: Rock News Bring Me The Horizon