18.08.2015 09:51

Bruce Dickinson: Jestem własnym projektem naukowym

Wokalista Iron Maiden wyznał prawdę o tym, jakie myśli krążą w głowie człowieka cierpiącego na raka. Okazuje się, że Bruce Dickinson jest tą chorobą... zafascynowany.

Bruce Dickinson: Jestem własnym projektem naukowym
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

W lutym 2015 roku świat obiegła informacja o tym, że u Bruce’a Dickinsona zdiagnozowano nowotwór. Przeprowadzone testy i biopsja wykazały, że ma małego guza nowotworowego u nasady języka. Dopiero po tym gdy ogłoszono, że wokalista Iron Maiden wygrał z chorobą, okazało się, że guzy były dwa.

Muzyk postanowił opowiedzieć fanom o swoim samopoczuciu podczas leczenia.

"

Twój metabolizm kolibra kończy się wraz z rozpoczęciem leczenia, ponieważ gotujesz się od wewnątrz. Ale twoje ciało też próbuje wyleczyć się samo i to jak najszybciej, co powoduje spadek wagi. Myślę, że to jest właśnie powód utraty kilogramów. To proste, ponieważ twój system się rozpada, a następnie w końcu to wszystko wraca do normy. "

W trakcie terapii Bruce Dickinson poznał wiele osób, które miały dokładnie te same objawy, co on. Muzyk przyznał, że dało mu to mocno do myślenia.

"

To zabawne, odkąd zdiagnozowano u mnie nowotwór, poznałem co najmniej sześc osób, które chorowały dokładnie na to samo, co ja. Mieli dokładnie takie same guzy, w tym samym miejscu. Nawet leczenie przebiegało prawie identycznie. Do tego wszyscy byli między 40-tym, a 60-tym rokiem życia. "

Poważna choroba wcale nie musi oznaczać wyłącznie strachu, ale może być także czymś w rodzaju... inspiracji.

"

To fascynujące. Właściwie, to jestem swoim własnym projektem naukowym. Przeszedłem przez to, przez co przechodzi naprawdę wiele osób każdego dnia. Są tysiące ludzi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, którzy leczą się z tego typu rzeczy. (...) Byłem szczęściarzem, miałem naprawdę świetną opiekę medyczną. I nagle wszyscy zaczęli mówić: „Hej, tego już nie ma”. Jestem naprawdę w coraz lepszym stanie – goję się. "

To widać i słychać – 14 sierpnia 2015 roku ukazał się „Speed Of Light” - pierwszy teledysk promujący nową płytę Iron Maiden - „The Book Of Souls”. Jej premiera zapowiedziana jest na 4 września 2015 roku.

Czekacie na nowy album Ironów?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Bruce Dickinson Iron Maiden