09.12.2015 09:51

Bruce Dickinson: Mam już połowę 7. solowej płyty

Wokalista Iron Maiden nie zwalnia tempa. Jeszcze nie ochłonęliśmy po „The Book of Souls”, a ten już zapowiada solowy album.

Bruce Dickinson: Mam już połowę 7. solowej płyty
foto: Scott Penner, CC BY-SA 2.0

Jak widać choroba nie wpłynęła w żaden negatywny sposób na siły twórcze Bruce'a Dickinsona, a wręcz zagoniła go do jeszcze cięższej pracy. Wokalista nagrał dwupłytowy concept album ze swoją macierzystą formacją, wziął się za pisanie autobiografii, a teraz kontynuuje prace nad kolejnym krążkiem pod własnym nazwiskiem.

Dickinson chce się zająć nowymi utworami solowymi w ramach przygotowań do trasy Iron Maiden w 2016 roku, która obejmie również koncert we Wrocławiu.

"

Nie mogę się doczekać, aż zajmę się porządnymi próbami. Może się nawet wymknę i skomponuję solowe utwory, bo mam już połowę albumu za pasem. "

O tym, że nowy album Bruce'a Dickinsona powstaje, wiemy już z jego wcześniejszych wypowiedzi. We wrześniu 2015 roku przyznawał, że ma już 6 gotowych utworów. Rozległe plany koncertowe Iron Maiden wcale nie muszą opóźniać premiery jego krążka. Muzyk chce zajmować się kolejnymi kawałkami w przerwach między koncertowaniem.

"

To może być całkiem niezła metoda na rozgrzanie się przed próbami z Maidenami. Więc zrobienie jakiegoś hałasu w ten sposób jest całkiem prawdopodobne. "

Wiemy, że nowy album wokalisty będzie kolejnym concept albumem w jego karierze. Mały przedsmak tego, jaki może przybrać kształt, mieliśmy już na „The Book of Souls” Iron Maiden. Otwierający go utwór „If Eternity Should Fail” powstał pierwotnie z myślą o solowym krążku muzyka. Partię syntezatora nagrał w nim Roy Z - producent znany z płyt „Accident of Birth”, „The Chemical Wedding” i „Tyranny of Souls”.

Ostatnim solowym krążkiem Dickinsona pozostaje na razie „Tyranny of Souls” z maja 2005 roku. Wokaliście już wtedy udało się pogodzić codzienne obowiązki w Żelaznej Dziewicy z komponowaniem nowego materiału. Roy Z przesyłał mu nagrania, do których muzyk dopisywał teksty, będąc jednocześnie w trasie z Iron Maiden.

Czekacie na nowy album Bruce'a Dickinsona?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Bruce Dickinson