Bruce Dickinson: Nie chcemy konkurować z młodszymi zespołami

Justyna Kierzkowska
07.10.2015 09:53
Bruce Dickinson: Nie chcemy konkurować z młodszymi zespołami Fot. ons.pl

Wokalista Iron Maiden przyznał, że nie zamierza walczyć z młodszymi od siebie wykonawcami. Co powiedział muzyk o utrzymywaniu energii przez tyle lat grania na scenie?

Artysta wygrał niedawno walkę z rakiem i zaangażował się w rozmaite akcje charytatywne. Teraz postanowił wypowiedzieć się na temat konkurencji w postaci początkujących kapel. 

To tak, jakbym chciał konkurować z moimi dziećmi. Dlaczego miałbym to robić? Pomijam fakt, że bardzo je lubię, ale robię własne rzeczy.

Wokalista dodał też, że Iron Maiden nigdy nie próbował na siłę się buntować i zrywać z autorytetami. Grupa w swojej twórczości zawsze starała się wyrazić energię, którą mają młodzi ludzie. 

Dickinson wspomniał, że o wielu zespołach usłyszał zaledwie raz, a potem okazywało się, że już wspólnie nie grają.

Kluczem było wykorzystanie energii. Staram się ją zachować tak długo, jak to możliwe, dodając do tego umiejętności i doświadczenie, żeby wszystko było bardziej efektywne.

W ostatnim czasie wokalista wielokrotnie zabierał głos w sprawie młodych twórców. Skrytykował też serwis Spotify i dzisiejszy rynek muzyczny. Bruce dobrze orientuje się w problemach młodych kapel, ponieważ jego dwaj synowie, Austin i Griffin, którzy prężnie działają na scenie, muszą zmagać się z walką o pieniądze. Wszystkiemu winien jest powszechny dostęp do serwisów strumieniowych.

Mimo tego, że Bruce Dickinson ma już 57 lat, na razie nie zamierza odkładać mikrofonu. Wokalista popilotuje Boeingiem 747-400 Jumbo Jet z nazwą grupy i wizerunkiem Eddiego. Grupa Iron Maiden zamierza wyruszyć samolotem w światową trasę koncertową, podczas której będzie promować najnowszy album - The Book Of Souls. Trasa „The Book Of Souls World Tour” odwiedzi 35 państw, w tym po raz pierwszy koncert Brytyjczyków odbędzie się w Chinach i El Salvador.

Album miał premierę 4 września 2015 roku. Znalazło się na ni, 11 nowych kompozycji, a płytę promował utwór „Speed Of Light”. Bruce Dickinson powiedział, że nie chce by był to ostatni krążek Iron Maiden...

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.