25.06.2015 13:25

Bruce Dickinson kupuje polskie samoloty

Wokalista heavy metalowej legendy, zespołu Iron Maiden, zainwestuje w odrzutowe samoloty Flaris Lar 1. Bruce Dickinson zachwycił się nimi na targach lotniczych w Paryżu. Poznajcie szczegóły!

Bruce Dickinson kupuje polskie samoloty
foto: flaris.pl

To było do przewidzenia. W końcu Bruce Dickinson od lat interesuje się samolotami. Tak bardzo, że niedawno postanowił nawet zainwestować we własną linię lotniczą. Teraz postanowił zainwestować też w coś innego, a mianowicie... w polskie odrzutowce!

Flaris Lar 1 to nowoczesny, lekki jednosilnikowiec o kompozytowej konstrukcji. Jak czytamy na stronie producenta, taki samolot tworzy nową kategorię małych odrzutowców dyspozycyjnych, idealnych do szybkiego przemieszczania się w dowolnym celu.

Wokalista Iron Maiden model FLARIS Lar 1 z bliska zobaczył po raz pierwszy na zakończonych niedawno 51. Międzynarodowych Targach Paris Air Show. Pochwaliła się tym Sylwia Ładzińska, producentka odrzutowca:

"

Flaris cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Nasze stoisko odwiedza wielu przedstawicieli mediów, biznesu, polityki czy branży lotniczej. Jednym ze zwiedzających, którego zachwycił nasz samolot, był pilot i wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson.  "

Polski samolot, który swoją światową premierę miał dwa lata temu, dosłownie zwalił z nóg Bruce'a Dickinsona. Muzyk postanowił więc, że kupi sobie kilka takich. Nie przeraziła go nawet cena - ponad 1,5 miliona euro za sztukę!

foto: www.flaris.pl

Bruce Dickinson zapowiedział też, że chciałby zająć się sprzedażą Flarisów w Wielkiej Brytanii. Pomysł bardzo ucieszył producenta samolotów, firmę Metal-Master, która współpracą z wokalistą Iron Maiden pochwaliła się na oficjalnym koncie odrzutowca na Facebooku:

foto: Flaris LAR 1/ Facebook

Flaris Lar 1 to samoloty przeznaczone do tak zwanego transportu prywatnego. Są bardzo łatwe w eksploatacji, a do tego mają nowoczesny design:

Na koniec ciekawostka. Każdy, kto postanowi kupić sobie samolot Flaris Lar 1, będzie mógł wykreować własną grafikę na pokryciu samolotu. Producent obiecuje, że dopasuje też wnętrze i wykończy kabinę według  indywidualnych potrzeb każdego klienta:

foto: www.flaris.pl

Jak myślicie, czy polskie samoloty Flaris Lar 1 mają szansę podbić brytyjski rynek?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Iron Maiden Duperele Bruce Dickinson