Bruce Dickinson nie wiedział o utworze dla Robina Williamsa?

Justyna Kierzkowska
24.09.2015 11:08
Bruce Dickinson nie wiedział o utworze dla Robina Williamsa? Fot. kadr z wideo

Wokalista Iron Maiden przyznał, że przed próbą nagraniową nie zdawał sobie sprawy z tego, o czym jest jeden z utworów z nowej płyty zespołu. Dlaczego Dickinson nie wiedział, czego dotyczy jeden z singli?

4 września 2015 roku miał swoją premierę 16. studyjny album Iron Maiden. Na krążku „The Book Of Souls” pośród 11 utworów znalazł się kawałek „Tears of a Clown” zadedykowany zmarłemu w 2014 roku Robinowi Williamsowi. Aktor przez długi czas zmagał się z depresją i - jak wykazało śledztwo - popełnił samobójstwo.

Chociaż w jednym z wcześniejszych wywiadów Bruce Dickinson stwierdził, że jego ulubiony kawałek z najnowszego albumu to właśnie „łzy klauna”, to teraz oświadczył, że na początku w ogóle nie wiedział, o czym tak naprawdę jest ten utwór. 

To Steve [Harris] napisał muzykę i słowa do tej piosenki, a my po prostu ją nagraliśmy. Nikomu nie powiedział, o czym to jest, więc kiedy śpiewałem nie miałem pojęcia, że chodzi o Robina Williamsa. Po zakończeniu zapytałem Steve'a o pomysł, a on jedynie odparł „Robin Williams”.

Przypomnijcie sobie, jak brzmi utwór poświęcony aktorowi.

Wokalista Iron Maiden powiedział też, że był bardzo zaskoczony zachowaniem kolegi z zespołu. Dickinson wspomniał też, że przypomina mu to sytuację z utworem „Rime of the Ancient Mariner”.

Zaskoczył mnie, bo to niepodobne do Steve'a, żeby mówił tak bezpośrednio o jakiejś tematyce. Jak wtedy, kiedy stworzył „Rime of the Ancient Mariner”. Okej, w porządku, tamten kawałek to epicki poemat. Ale teraz zdumiało mnie, że tak bezpośrednio i konkretnie napisał o tym facecie.

Wspomniany przez Dickinsona utwór znalazł się na płycie „Powerslave”, wydanej w 1984 roku. Harrisa, do stworzenia kompozycji, zainspirował wiersz „Rymy o sędziwym marynarzu”, napisany przez angielskiego poetę Samuela Taylora Coleridge'a w 1798 roku.

Wokalista przyznał też, że być może Harris czuł jakąś bliskość z Williamsem, bo również czuje się odizolowany i samotny.

Co jeszcze Bruce Dickinson powiedział o kawałku „Tears of a Clown”?

Jesteście zaskoczeni tym, że Bruce Dickinson nie wiedział, o czym śpiewa?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.