08.08.2018 11:13

Bruce Dickinson poślizgnął się na koncercie i prawie spadł ze sceny

Wokalista Iron Maiden prawie zaliczył bolesny upadek ze sceny. Zobaczcie nagranie z koncertu w Manchesterze.

Bruce Dickinson
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Koncerty są niezwykle emocjonalnym przeżyciem nie tylko dla fanów, ale również dla samych artystów. W tym natłoku adrenaliny bardzo łatwo zapomnieć, że powierzchnia sceny nie jest nieskończenie wielka. Przydarzyło się to wielu muzykom, którzy właśnie przez odrobinę nieuwagi zaliczyli mniej lub bardziej bolesne upadki ze sceny. W tym zacnym gronie znaleźli się m.in Papa Emeritus, James Hetfield oraz Dave Grohl.

Niewiele brakowało, aby do grupy dołączył wokalista Iron Maiden.

Bruce Dickinson prawie spadł ze sceny podczas koncertu

6 sierpnia 2018 roku grupa Iron Maiden wystąpiła na stadionie w Manchesterze.W trakcie wykonywania utworu „2 Minutes To Midnight” wokalista zespołu, Bruce Dickinson nagle postanowił wskoczyć na jeden ze znajdujących się na scenie monitorów. I chociaż urządzenie nie należało do wysokich, okazało się nieco bardziej zdradliwe niż zakładał artysta. Dickinson poślizgnął się na jego powierzchni i przekoziołkował do przodu. W efekcie znalazł się niebezpiecznie blisko krawędzi sceny. Zobaczcie nagranie z koncertu.

Całe zdarzenie miało jednak szczęśliwy finał. Dickinson szybko stanął na nogi i dokończył piosenkę. Na szczęście wokalista nie doznał wskutek upadku żadnych obrażeń. Zaledwie dzień po występie w Manchesterze artysta obchodził bowiem 60. urodziny i zapewne nie chciałby spędzić ich w szpitalu.

Iron Maiden w trasie koncertowej

Grupa Iron Maiden znajduje się obecnie w trakcie światowej trasy koncertowej, Legacy Of The Beast Tour. Jej europejska część rozpoczęła się 26 maja 2018 roku koncertem w Tallinie. W ramach tournee zespół zagrał również dwa koncerty w Polsce. Występy odbyły się 27 i 28 lipca na krakowskiej Tauron Arenie. Iron Maiden wyraźnie lubi wracać do naszego kraju. Krakowskie show były bowiem już 12. wizytą grupy w Polsce. 

Olga Konarzycka
Tagi: Iron Maiden Bruce Dickinson