03.07.2015 08:14

Bruce Dickinson śpiewa lepiej niż kiedykolwiek

Ciężkie choroby oddziaływują na różne sfery życia. Czy w przypadku Iron Maiden przełożyły się negatywnie na proces nagrywania kolejnej płyty i na kondycję wokalisty?

Bruce Dickinson śpiewa lepiej niż kiedykolwiek
foto: RIA Novosti/East News

Nowy album „The Book Of Souls” ukaże się już 4 września 2015 roku. Oczywiście, aby porządek wszechświata został zachowany usłyszymy na nim partie wokalne Bruce'a Dickinsona. Wokalista Iron Maiden do niedawna zmagał się z chorobą, z którą ostatecznie udało mu się wygrać. Czy jednak miała ona wpływ na rejestrację materiału na nadchodzący krążek? Steve Harris twierdzi, że nie:

"

Zarówno Bruce, jak i ktokolwiek z nas, nie miał pojęcia o chorobie. Nikt niczego nawet nie przypuszczał. Bruce dokończył swoje partie wokalne, a potem my opracowywaliśmy inne motywy. Serio, z niczego nie zdawaliśmy sobie sprawy - nie okazywał żadnych oznak. Jednak kiedy słyszysz jego wokal... po prostu śpiewa lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. "

Jak zespół zareagował na wieści o zdiagnozowaniu u Dickinsona nowotworu? Według słów Harrisa wszyscy wpadli w osłupienie:

"

Kiedy otrzymał wyniki badań to był szok dla niego i dla nas - nikt się nie spodziewał takiego obrotu stanu rzeczy. To było dla każdego z osobna bardzo osobiste przeżycie. Jest to opowieść Bruce'a, z pewnością się nią podzieli, gdy poczuje, że nastał na to czas. Jest on już jednak gotowy na otwarcie kolejnego rozdziału Iron Maiden. Najważniejsze jest teraz to, że mamy do wydania płytę, którą sądzę, że nasi fani pokochają. "

„The Book Of Souls” było nagrywane w Paryżu pod okiem producenta, Kevina Shirleya. Po raz pierwszy od 1984 roku i krążka „Powerslave” na płycie znajdą się utwory napisane w całości przez Bruce’a Dickinsona! Jeden z nich to 18-minutowy „Empire Of The Clouds”, który Harris określa, jako arcydzieło. Co jeszcze usłyszymy na albumie?

Tracklista:

Dysk 1

 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
 4. The Red And The Black (Harris) 13:33
 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27
 7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

Dysk 2

 1. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
 2. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
 3. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
 4. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Myślicie, że forma Dickinsona faktycznie będzie tą najwyższą w całej karierze grupy?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Iron Maiden