12.01.2016 12:43

Bruce Dickinson wyda kolejne piwo Iron Maiden

Spragnieni? Brytyjska kapela spieszy z pomocą i wydaje złoty trunek sygnowany swoją nazwą.

Bruce Dickinson wyda kolejne piwo Iron Maiden
foto: face to face/Reporter/East News

Wydawałoby się, że Bruce Dickinson nie ma w ogóle wolnego czasu, bowiem na 2016 roku Iron Maiden ma zaplanowaną trasę koncertową, podczas którego za sterami Boeinga 747-400 Jumbo Jeta zasiądzie sam wokalista. Dodatkowo Dickinson zamierza napisać autobiografię, ale to nie przeszkadza mu, by zająć się wydaniem jeszcze jednego piwa sygnowanego logo Iron Maiden.

Czego możemy spodziewać się po tym alkoholu? Ma ono być czymś pomiędzy piwem stout a porter. Nazwa trunku na razie jest nieznana.

Trunek ponownie będzie efektem współpracy zespołu z brytyjskim browarem Robinsons Brewery. Na samym początku miało to być wino, jednak Dickinson ostatecznie zdecydował się na inny alkohol:

"

Zapytaliśmy, czemu nie zrobimy czegoś takiego? Ale wpadliśmy na pomysł, by stworzyć jednak piwo. Samolubnie chciałem zrobić taki trunek, który lubię: tradycjonalną angielską beczułkę piwa ale z mocnym posmakiem. Możesz wypić kilka i nie padasz na dupę. "

Dyrektor Phantom Music Management, Dave Shack, pod której skrzydłami jest Iron Maiden, twierdzi, że wydanie własnego alkoholu to umocnienie znaczenia grupy na rynku:

"

Tu nie chodzi o zarobienie milionów na piwie. Chodzi o stworzenie jakościowego produktu, który potwierdza pozycję kapeli jako świetnego brytyjskiego eksportu i bardzo dumnej brytyjskiej instytucji. "

Smakosze piwa będą musieli zaczekać na nowy trunek aż do końca 2016 roku. Jeszcze w 2013 roku Iron Maiden wydał piwo Trooper, zaś latem 2015 pojawiła się limitowana edycja tego trunku nazwana Trooper 666, która miała 6,6% alkoholu.

Trooper sprzedał się dotąd w ponad 10,4 milionach sztuk. Dwie odmiany tego alkoholu stanowią 50% produkcji firmy Robinsons Brewery.

Czekacie na nowe piwo od Iron Maiden?

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele Bruce Dickinson