Bruce Dickinson wygrał z chorobą

Marcin Krzysztof Wodynski
16.05.2015 10:59
Bruce Dickinson wygrał z chorobą Fot. Erik Pendzich/ Rex / Rex Features/ East News

Iron Maiden poinformował na swojej oficjalnej stronie, że leczenie wokalisty przyniosło bardzo pozytywne rezultaty. Menedżer, Rod Smallwood, opowiedział o najbliższych planach zespołu.

W marcu 2015 roku pojawiły się pierwsze wieści o poprawie zdrowia lidera Iron Maiden. Obecnie wszystko wskazuje na to, że Bruce Dickinson ma już za sobą walkę z chorobą. Rezonans magnetyczny wykazał, że muzyk został całkowicie wyleczony z nowotworu. Sam wokalista jest bardzo wdzięczny lekarzom za opiekę.

Chciałbym podziękować fantastycznemu zespołowi medycznemu, który leczył mnie przez ostatnich kilka miesięcy. Rezultat jest wspaniały. Chcę też z całego serca wyrazić wdzięczność moim fanom, za ich miłe słowa i myśli. Zawsze staram się zachować pozytywne nastawienie. Wsparcie od globalnej rodziny Maiden bardzo mi w tym pomogło. 

Bruce Dickinson Twitter

Menedżer zespołu, Rod Smallwood, powiedział, że Bruce bardzo chciałby już wrócić do pracy ze swoją grupą. Zdradził także, kiedy kapela znów zacznie grać koncerty. Fani Iron Maiden będą musieli się uzbroić w cierpliwość.

Bruce nie może się doczekać powrotu do pracy z Maiden, ale dojście do pełni sił zajmie mu trochę czasu. Zespół w tym roku nie pojedzie już w żadną trasę i nie będzie koncertował. Zamiast tego skupimy się na dokończeniu nagrywania nowego albumu. To nasze zadanie na kilka najbliższych tygodni. Z pewnością ukaże się on jeszcze w tym roku.

O chorobie Bruce'a Dickinsona świat dowiedział się w lutym 2015 roku, gdy muzyk zakończył chemioterapię. Trwała ona 7 tygodni. Artysta wiedział o nowotworze już od grudnia poprzedniego roku. Wówczas zdiagnozowano u niego guza, który znajdował się u nasady języka. Teraz fani mogą być spokojni o zdrowie wokalisty oczekując na kolejną płytę Iron Maiden.

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.