17.06.2015 10:18

Bruce Dickinson zakłada własną linię lotniczą

Wokalista Iron Maiden nie tylko wysoko śpiewa, ale i wysoko lata. Jego miłość do samolotów jest znana nie od dziś - teraz będzie mógł się jej oddać jeszcze bardziej wraz z założeniem własnej linii lotniczej.

Bruce Dickinson zakłada własną linię lotniczą
foto: Splash News/East News

Bruce Dickinson zaczął zbierać pilotów i załogę, po tym jak swoją ostatnią inwestycją uczynił Boeinga 737-400. Muzyk wraz z nowym zakupem ma zamiar założyć swoją własną linię lotniczą. Nowy przewoźnik już stara się o licencję na europejskie przeloty, a ma działać pod, nomen omen, skrzydłami marki VVB.

To nie pierwszy biznes w branży lotniczej, którym zajmuje się Dickinson. Już w 2012 roku stał się współwłaścicielem firmy Cardiff Aviation, która zajmuje się serwisowaniem samolotów pasażerskich. Artysta zajmuje się nie tylko sprawami przyziemnymi. Sam posiada także licencję pilota i z ochotą wzbija się w powietrze w roli kapitana podniebnych destynacji. 

Nowa linia Dickinsona ma mieć swoją siedzibę tam gdzie Cardiff Aviation, czyli w St Athan w Południowej Walii. W planach jest już zakup kolejnych maszyn. Skąd w życiu Dickinsona takie biznesowe decyzje? Odpowiada sam muzyk:

"

Robię to wszystko, bo to kocham. Życie jest zbyt krótkie na zajmowanie się tym, czego się nie lubi. Latam samolotami, a w wolnym czasie jeszcze trochę śpiewam. "

Muzyk wie o czym mówi - jeszcze do niedawna zmagał się z rakiem, na szczęście zwyciężył z chorobą, tak jak to robi z przestworzami. Liczymy, że swojej załodze nie będzie serwował zbyt dużo piwa Iron Maiden i wszelkie loty odbędą się bez problemów. Być może uda się nawet nawiązać współpracę z członkami Slipknot? :)

Jest już gotowa nowa płyta zespołu - tak przynajmniej twierdzi Nicko McBrain. Premiera została przesunięta w czasie, bo muzycy czekali na powrót Dickinsona. Ten jednak jest już pełen sił. Nie możemy się doczekać, aż poinformujemy o dacie jej wydania.

Chcielibyście polatać linią lotniczą Bruce'a Dickinsona?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Bruce Dickinson