20.12.2015 21:48

Bruce Springsteen i Paul McCartney w „Santa Claus is Coming to Town”

Coraz bliżej Gwiazdka! Z tej okazji amerykański muzyk przygotował świąteczną muzyczną niespodziankę...

Bruce Springsteen i Paul McCartney w „Santa Claus is Coming to Town”
foto: kadr z wideo

W historii muzyki są takie utwory, które nigdy się nie starzeją. Świąteczne standardy na nowo odżywają, gdy tylko zbliża się Boże Narodzenie. Jednym z takich numerów jest „Santa Claus is Coming to Town”. Bruce Springsteen już niejednokrotnie go wykonywał, ale tym razem na scenę zaprosił wyjątkowego gościa.

Podczas programu „Saturday Night Live” prowadzonego przez Tinę Fey oraz Amy Poehler, muzyk wraz z kapelą E Street Band na początku zagrał „The Ties That Bind” otwierający krążek „The River” oraz „Meet Me in the City”, który oficjalnie pojawił się dopiero na reedycji tego wydawnictwa.

Nie zabrakło również świątecznej niespodzianki, o której uprzedził Springsteen za pośrednictwem Twittera, zachęcając do tego, by widzowie wytrwali do końca programu:

Podczas utworu „Santa Claus is Coming to Town” na scenie pojawiła się cała ekipa programu, ale największy aplauz zebrał specjalny gość - Paul McCartney.

Zobaczcie, jak wyglądał ten występ:

Taka niespodzianka zapewne spodobała się fanom rocka. Gdy w końcu tajemnica ujrzała światło dzienne, Springsteen udostępnił wspólne zdjęcie z Beatlesem zza kulis programu:

Amerykański artysta wydał w 2015 roku reedycję albumu „The River” i zapowiedział na przyszły rok trasę koncertową, która rozpocznie się 17 marca w Los Angeles. Podczas tego wydarzenia zagra materiał właśnie z tej płyty. Najnowsze wydawnictwo zostało wzbogacone o wcześniej niepublikowane utwory powstałe w czasie sesji nagraniowej tego krążka w 1979 roku.

Nie tylko Springsteen wydał reedycję płyty, która zaciekawi wielbicieli rockowego grania. Również The Beatles opublikował „The Beatles: 1+”, na którym znalazły się największe przeboje zespołu wraz z odrestaurowanymi teledyskami oraz dotychczas nieopublikowanymi. Fani Deep Purple będą mogli sprawić sobie „The Vinyl Collection”, na którym znajdą się albumy z lat 1972-1987. Kolekcjonerom ekskluzywnych wydawnictw przypadną również do gustu boxy Erica Claptona obejmujące jego pierwsze nagrania czy Rogera Watersa, który wydał koncertowy album „The Wall”.

Jak oceniacie wspólny występ Bruce'a Springsteena i Paula McCartneya?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Paul McCartney Bruce Springsteen