Zobacz, jak Bruce Springsteen zaśpiewał "Streets of Philadelphia" na gali wręczenia Oscarów w 1994

Aleksandra Degórska
27.02.2019 11:39
Zobacz, jak Bruce Springsteen zaśpiewał "Streets of Philadelphia" na gali wręczenia Oscarów w 1994 Fot. kadr z wideo

Występ Bruce'a Springsteena jest jednym z najciekawszych muzycznych momentów w historii Oscarów.

Gdy myślimy o ceremonii wręczenia Oscarów raczej naszą pierwszą myślą nie są wcale występy muzyków. Oczywiście na gali nie może zabraknąć muzycznych przerywników, ale większość skupia się na zwycięzcach i wielkich przegranych oraz na kreacjach, które prezentują gwiazdy na czerwonym dywanie. W 2019 roku impreza rozpoczęła się z przytupem, bo na samym początku Oscarów zagrał zespół Queen z Adamem Lambertem. Również ważnym momentem imprezy był występ Lady Gagi i Bradleya Coopera, którzy zaprezentowali utwór "Shallow" z filmu "Narodziny Gwiazdy". Kompozycja wygrała Oscara w kategorii Najlepsza piosenka.

Zobacz występ Bruce'a Springsteena na gali wręczenia Oscarów w 1994

Występy Queen oraz Lady Gagi na pewno przejdą do historii jako jedne z najciekawszych muzycznych momentów w historii gali wręczenia Oscarów. Warto jednak wspomnieć również o wyjątkowym występie, do którego doszło w 1994 roku.

Przeczytaj także

Bruce Springsteen został nominowany do Oscarów za utwór "Streets of Philadelphia" z filmu "Filadelfia" i zdobył statuetkę w kategorii Najlepsza piosenka. Wzruszająca ballada stała się przebojem, który zdobył szczyty list przebojów w wielu krajach i został obsypany wieloma nagrodami - m.in. 4 statuetkami Grammy. Słuchając wykonania Bruce'a Sprinsgteena z 1994 roku nadal ma się gęsią skórkę...

Lata 90. nie były łatwe dla Bruce'a Sprinsgteena - triumfy święciły kapele grające grunge i ikony lat 80. miały problem, by dostosować się do nowej sytuacji na rynku muzycznym. Płyty Springsteena "Human Touch" oraz "Lucky Town" spotkały się z mieszanymi reakcjami fanów i krytyków.

Zobacz także: >> Bruce Springsteen: Przez depresję nie chciałem wstawać z łóżka <<

Springsteen zgodził się na propozycję stworzenia piosenki do filmu "Filadelfia" i okazało się, że była to bardzo trafna decyzja. Tak pojawił się jeden z największych hitów Springsteena, który bardzo korzystnie wpłynął na jego karierę w latach 90.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.