31.10.2018 10:44

Brygada antyterrorystyczna pomyliła bombę z kasetą rockowego zespołu

Z powodu podejrzanej paczki ewakuowano budynek. Okazało się jednak, że w przesyłce znajduje się tylko niepozorna kaseta.

Kaseta magnetofonowa
foto: shutterstock.com

Po modzie na winyle czas na kasety, po które sięga coraz więcej melomanów. Czy jednak ktoś mógł przypuścić, że jedna kaseta grupy Journey może wywołać taki zamęt? Według lokalnej stacji CBS 17, brygada antyterrorystyczna w Charlotte w stanie Karolina Północna ewakuowała budynek Duke Energy Building. W pomieszczeniu, w którym pracownicy zajmują się przesyłkami, znaleziono podejrzaną małą paczkę.

Brygada antyterrorystyczna pomyliła kasetę Journey z bombą

Pracownicy postanowili zadzwonić w tej sprawie na policję. Do akcji zaangażowano policyjne psy, zamknięto okoliczne ulice i brygada antyterrorystyczna zajęła się podejrzaną przesyłką.

Co znaleźli w środku? Okazało się, że w przesyłce znajdowała się kaseta grupy Journey. Zapewne brygada antyterrorystyczna mocno się zdziwiła, gdy otworzyła podejrzaną paczkę.

Zobaczcie relację z tego wydarzenia:

Powrót kaset magnetofonowych 

Chociaż każde odsłuchanie kasety wiąże się z pogorszeniem jakości nagrania, to mimo wszystko kasety wracają do łask. Wystarczy zerknąć na Wielką Brytanię, gdzie sprzedaż kaset magnetofonowych w ciągu roku zwiększyła się o 90%. Co za tym idzie coraz więcej artystów decyduje się na wydawanie swoich wydawnictw również na tym nośniku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News