27.11.2015 10:26

Brytyjska gwiazda na warszawskim Sylwestrze

Indierockowcy z Brighton zagrają na błoniach Stadionu Narodowego w trakcie koncertu sylwestrowego. Sprawdźcie szczegóły tego wydarzenia.

Brytyjska gwiazda na warszawskim Sylwestrze
foto: domena publiczna

The Kooks wystąpi 31 grudnia 2015 roku w trakcie koncertu oficjalnie nazywanego Sylwestrem Narodowym w Warszawie. Impreza będzie trwała od 20.00 do 1.30. Oprócz brytyjskiego zespołu na scenie pojawią się m.in. Lemon i Perfect.

Impreza organizowana jest przez miejską instytucję kultury Stołeczna Estrada. Gigantyczna scena, która zostanie ustawiona na błoniach Stadionu Narodowego, będzie miała powierzchnię 520 m². Na powitanie Nowego Roku planowany jest kilkunastominutowy pokaz pirotechniczny.

Obowiązuje wstęp wolny. Informację o występie gwiazdy potwierdził wiceprezydent Warszawy, Jarosław Jóźwiak.

The Kooks to brytyjska grupa znana z łączenia rocka ze zróżnicowanymi inspiracjami punkiem, reggae, funkiem czy soulem. Sami mówią o sobie, że grają pop, ale inspirowany The Rolling Stones czy The Beatles i rockową rewolucją z początku XXI wieku. Do ich największych przebojów należą utwory „Naive”, „She Moves in Her Own Way” oraz „Always Where I Need to Be”.

We wrześniu 2014 roku zespół wydał swój czwarty materiał studyjny pod tytułem „Listen”. Album stanowił kolejny zwrot stylistyczny, tym razem w rejony jazzu, gospel i R&B. Za brzmienie krążka odpowiedzialni są Inflo, Fraser T Smith i wokalista grupy, Luke Pritchard. Płytę promował singiel „Down”.

4 grudnia 2015 roku ukaże się kolekcja remiksów materiału z „Listen” zatytułowana „Hello, What's Your Name?”.

Wybieracie się na sylwestrowy koncert The Kooks?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News The Kooks