28.04.2017 14:07

Brytyjska restauracja za bardzo zainspirowała się Fear Factory?

Sieć restauracji Food Fusion ma bardzo charakterystyczne logo, które od razu rozpoznają miłośnicy industrial metalu...

Brytyjska restauracja za bardzo zainspirowała się Fear Factory?
foto: S. Bollmann, CC BY-SA 4.0 + Bóg Pejnta

Znak graficzny to bardzo ważny element w karierze każdego zespołu muzycznego. Niektóre kapele uczyniły oprawę graficzną swoich albumów znakiem rozpoznawczym, który rzuca się w oczy już po samej kolorystyce. Najlepszym przykładem takiego działania był Type O Negative ze swoją wszechobecną zgniłą zielenią. W większości przypadków wystarczy jednak po prostu charakterystyczny logotyp.

Do sukcesu nie trzeba wiele, liczy się pomysł i kreatywne podejście. W ten sposób można odpowiednio wystylizować na przykład pierwsze litery poszczególnych członów nazwy, tak jak np. w symbolu Linkin Park. Z podobnego patentu korzystał Fear Factory. Charakterystycznie ustawione dwie litery „F” w okręgu mogliśmy zobaczyć m.in. na płycie „Obsolete”.

Najwyraźniej taki pomysł na logo urzekł także włodarzy sieci brytyjskich restauracji Food Fusion. Wystarczy wejść na jej oficjalną stronę internetową, by ujrzeć w znajomy sposób ustawione „F” - tak się złożyło, że również człony jej nazwy zaczynają się od szóstej litery alfabetu...

Na sprawę zwrócił uwagę jeden z fanów, dokumentując podobne logo w jego naturalnym środowisku:

"

Nie wiedziałem, że Fear Factory ma swoją sieć fast foodów w Bradford. "

Co ciekawe, głos w sprawie zabrał sam gitarzysta zespołu, Dino Cazares. Fear Factory najwyraźniej nie był świadomy, że doszło do czegoś takiego i nie był całą sytuacją zachwycony...

"

Wow, zerżnęli to logo z „Obsolete”! Dzięki za cynk. "

Nie wiemy na razie, czy grupa podejmie jakieś kroki prawne przeciwko Food Fusion. Plagiaty to niestety plaga tocząca metalowy świat również od wewnątrz. Kilka z nich zdemaskował w ostatnim czasie blog Sad But True. Z podobną sytuacją mierzyły się też niedawno Bring Me the Horizon i Coldplay.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Fear Factory