05.02.2018 15:39

Brytyjski reżyser pracuje nad nowym teledyskiem Toola

Piąty album studyjny amerykańskiego zespołu ma ukazać się w 2018 roku, ale wciąż niewiele o nim wiadomo.

Brytyjski reżyser pracuje nad nowym teledyskiem Toola
foto: kadr z wideo, Paint

Od premiery ostatniego albumu zespołu Tool w tym roku mija 12 lat. Oczekiwanie na następcę „10,000 Days” dłuży się fanom grupy tak bardzo, że nowa płyta stała się wręcz obiektem żartów.

Ale wygląda na to, że piąty album studyjny grupy ukaże się w 2018 roku. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy. Perkusista Danny Carey mówił, że wyjdzie jeszcze przed majem, zaś wokalista Maynard James Keenan zapewnił, że na pewno nie będzie miał premiery „tego lata”. Fani wciąż skazani są na domysły, ale nie ma żadnych wątpliwości, że płyta powstaje.

W studiu Toola gościli niedawno Nergal i Tom Morello, a ten drugi miał nawet okazję posłuchać nowej muzyki zespołu. Wiadomo też, że powstaje jego nowy teledysk. Stworzy go Brytyjczyk Dominic Hailstone, reżyser, scenarzysta i artysta sztuk wizualnych, który ostatnio pracował nad filmem „Obcy. Przymierze” Ridleya Scotta z 2017. Na blogu Yutani mówił:

"

Wideo dla Toola powinno się ukazać później w tym roku. Adam Jones [gitarzysta Toola] dał mi całkowitą artystyczną wolność. Jedynym ograniczeniem jest budżet. Dobrze się bawimy, rozgryzając to. "

Hailstone ma wysoko zawieszoną poprzeczkę, bo Tool zawsze słynął z niesamowitych i enigmatycznych klipów. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Tool Rock News