Budka Suflera ma nowego wokalistę. Krzysztof Cugowski: "Smutne demolowanie legendy"

25.01.2022 11:44
Krzysztof Cugowski Fot. Mateusz Jagielski/East News

Budka Suflera podzieliła się zdjęciem z próby i okazuje się, że ma nowego wokalistę. Jak sprawę skomentował Krzysztof Cugowski?

Budka Suflera wystąpi 30 stycznia na jubileuszowym finale WOŚP w Warszawie. Na tym występie w roli wokalisty zobaczymy zupełnie nową osobę i całą sprawę skomentował Krzysztof Cugowski. Muzyk już od dawna powtarza, że zespół zakończył przecież działalność i nie popiera tego, co robią jego koledzy z grupy. Kim jest nowy wokalista Budki Suflera?

Polecamy

Budka Suflera ma nowego wokalistę. Krzysztof Cugowski: "Smutne demolowanie legendy"

Zespół Budka Suflera podzielił się zdjęciem z prób przed koncertem WOŚP. Okazało się, że nowym wokalistą jest aktor Jacek Kawalec, który prowadził kiedyś program "Randka w ciemno". Aktora możecie również kojarzyć z serialu "Ranczo" czy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że panowie połączą siły. Jak podaje onet.pl, plotki pojawiły się, gdy Jacek Kawalec wyznał, że otrzymał propozycję nagrania wspólnej płyty z Budką Suflera:

Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera i powiedział, że chciałby się spotkać i porozmawiać o współpracy. Spotkaliśmy się, ja mu powiedziałem, że jako 15-letni chłopak przychodziłem na ich koncerty do Sali Kongresowej, a pierwsze ich dwie płyty umiałem w liceum na pamięć.

Aktor zdaje sobie sprawę, że będzie porównywany do Krzysztofa Cugowskiego i obiecuje, że da z siebie wszystko na nadchodzącym występie:

Ja będę starał się zaśpiewać to godnie, bo te perły, które Romuald Lipko zostawił, wymagają oprawy, ale mamy tutaj w Budce Suflera wspaniałych aranżerów i myślę, że będzie to coś fajnego. Będę się musiał zmierzyć też ze starymi hitami Budki Suflera.

Polecamy

Onet.pl skontaktował się z Krzysztofem Cugowskim, który tak skomentował sprawę nowego wokalisty Budki Suflera:

Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 r. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy.

Wokalista podobnie wcześniej skomentował ogłoszenie trasy koncertowej Budki Suflera z wokalistą Robertem Żarczyńskim, który nadal udziela się w zespole. Kawalec i Żarczyński śpiewają w zespole na przemian. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.