20.05.2019 14:43

Budka Suflera wraca do koncertowania bez Cugowskiego. Wokalista: Będę musiał coś z tym zrobić

Trasa "45 lat Powrót do korzeni" ma objąć największe miasta w Polsce takie jak Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin i Katowice, a bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży

Budka Suflera
foto: KręciołaTV/kadr z wideo

Budka Suflera pożegnała się ze swoimi fanami trasą koncertową w 2014 roku. Jednym z najbardziej pamiętnych występów kończących karierę zespołu, był udział kapeli w Przystanku Woodstock. Wielu festiwalowiczów do dziś uważa, że koncert na Dużej Scenie należał do najbardziej wzruszających w historii imprezy. I chociaż ostatni występ Budki odbył się 18 września 2014 roku w Lublinie, członkowie formacji planują wrócić na scenę.

Budka Suflera wraca na scenę bez Krzysztofa Cugowskiego

Jak czytamy w "Super Expresie", klawiszowiec Budki Suflera, Romuald Lipko oświadczył, że zespół wkrótce wróci do koncertowania.

"

Jesteśmy własnością społeczeństwa. Daliśmy sobie wzajemną obietnicę: "Dajemy wam muzykę, a jak nas pokochacie to już jesteśmy razem". A jak jesteśmy razem, to się ma wzajemne zobowiązania. "

Zespół ustalił już daty zbliżających się koncertów. Trasa "45 lat Powrót do korzeni" ma objąć największe miasta w Polsce takie jak Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin i Katowice, a bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. Co ciekawe, w składzie na trasie nie pojawi się długoletni, a zarazem ostatni wokalista formacji, Krzysztof Cugowski. Romuald Lipko zapytany przez gazetę, skąd taka decyzja, odpowiedział:

"

Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go, czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: "Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty". Gra aktualnie z zespołem Mistrzów, co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić co chcemy, bo on robi, co chce. A ciekawostką tego co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych. "

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez "Super Express", Cugowski twierdzi, że taka rozmowa nie miała miejsca oraz podkreśla, że ze strony prawnej koncerty nie będą mogły dojść do skutku.

"

Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak, i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być. Zespół przestał istnieć cztery i pół roku temu i tyle. "

Pozostali członkowie Budki Suflera ruszą w trasę jesienią 2019 roku. Gościnnie na koncertach ma pojawić się Urszula, Izabela Trojanowska czy Felicjan Andrzejczak.

Zobacz też: >>"Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Budka Suflera