02.02.2015 11:28

Bullet for My Valentine nagrywa agresywną płytę!

Walijski zespół rozpoczął rejestrację 5. studyjnego albumu! Poznamy drapieżną stronę muzyków?

Bullet for My Valentine nagrywa agresywną płytę!
foto: bulletformyvalentine.com

Bullet for My Valentine ruszył do akcji. Artyści weszli do studia z producentem Colinem Richardsonem, który pracował wcześniej z zespołami Carcass, Fear Factory, Machine Head oraz inżynierem dźwięku, Carlem Brownem.

Płyta ma pojawić się już w lecie 2015. Na Facebooku zespołu ukazała się pewna wiadomość...

bullet fb
"

Pracowaliśmy ciężko nad tą płytą od około roku, pisząc i nagrywając demówki. Dziś, 1 lutego 2015 roku, mamy więcej piosenek na album, niż kiedykolwiek przed nagrywaniem. Nadszedł ciężki proces wybrania najlepszych z najlepszych i zrobienia cięć. "

Muzycy są niezwykle podekscytowani ponownym podjęciem współpracy z Colinem Richardsonem. BFMV pracował z nim dwukrotnie w trakcie nagrywania pierwszych płyt - „The Poison” i „Scream Aim Fire”. W trakcie tworzenia materiału na nowy krążek, artyści postanowili przesłuchać je ponownie, przez co zrozumieli, jak specyficzny klimat i emocje zawierały i dlaczego fani mają tak wiele szacunku dla tych albumów.

"

Nowy longplay nie będzie cofnięciem w czasie. Jesteśmy podekscytowani ponowną współpracą z Colinem, ale także tym, że po raz pierwszy będziemy pracować z Carlem Brownem. Uznajemy go za najbardziej ekscytującego nowego brytyjskiego producenta, który pomoże nam sprowadzić nowy album w zupełnie nieznane, jak dotąd, miejsca. "

Artyści zapewnili, że każdego dnia będą udostępniać po jednym zdjęciu ze studia na swoim Instagramie, by fani mogli obserwować postępy w pracy nad nowym albumem. Oto pierwszy meldunek:

bullet insta

Jak będzie brzmieć nowa płyta?

Lider zespołu, Matt Tuck, opowiedział o drapieżnej stronie zespołu...

"

Nowe piosenki brzmią naprawdę dobrze. Nie wiem jak to wytłumaczyć, naprawdę... Są zdecydowanie bardziej agresywne i ostre. To na pewno cofnięcie się do ciemniejszej strony tego, co robiliśmy już kiedyś. I nie chodzi mi o to, że na płycie będzie więcej krzyku... to po prostu agresywna muzyka. "

Premiera nowego utworu Bullet for My Valentine zatytułowanego „Raising Hell” odbyła się 18 listopada 2014 roku na antenie BBC Radio 1. Obejrzyjcie teledysk do tego kawałka!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Bullet for My Valentine