07.07.2020 14:34

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą apeluje: W tym roku nie przyjeżdżajcie. Pol'and'Rock tylko online

Władze Kostrzyna nad Odrą, gdzie od lat odbywa się festiwal Pol'and'Rock zaapelowały do jego uczestników. W tym roku nikt nie powinien biwakować na terenie pola.

Pol'and'Rock
foto: GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie letnie festiwale, które miały odbyć się w Polsce zostały odwołane lub przeniesione na przyszły rok. Aktualne przepisy dopuszczają imprezy masowe do 150 osób na wolnym powietrzu przy jednoczesnym zachowaniu reżimu sanitarnego oraz dystansu społecznego. W przypadku dużych imprez takich jak Mystic Festival, Open'er Festival, Summer Dying Loud czy Pol'and'rock przestrzeganie tych obostrzeń jest niemożliwe.

Burmistrz Kostrzyna apeluje do fanów Pol'and'Rocka

Część z organizatorów postanowiła wynagrodzić sytuację swoim fanom i zdecydowała się na organizację wydarzenia w nowej formule. Online odbył się w tym roku Open'er, odbędzie Męskie Granie czy Pol'and'Rock Festival.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Nowe gwiazdy dołączyły do składu Pol'and'Rock Online. Kto wystąpi na Najpiękniejszej Domówce Świata?

Jurek Owsiak ogłosił, że zamiast spotkania w Kostrzynie nad Odrą, tegoroczny Pol'and'Rock Festival przeniesie się do sieci. W mediach społecznościowych festiwalu WOŚP czy Kręcioły będzie można śledzić przebieg wydarzenia, na które zaplanowano aż 70 godzin materiału - w tym koncertów na żywo ze studia w Warszawie.

Jednak na grupach polandrockowych na Facebooku zaczęły pojawiać się wpisy kolejnych osób, które na własną rękę chcą przyjechać do Kostrzyna. Fani Pol'and'Rocka zbierają się za pośrednictwem internetu i umawiają na wspólne biwakowanie. Entuzjastyczne komentarze przeplatają głosy rozsądku, które apelują o zostanie w domu. Komentujący podkreślają, że impreza została odwołana nie z czyjegoś kaprysu, a dla naszego bezpieczeństwa, a pojawienie się festiwalowiczów w Kostrzynie nad Odrą może przywołać kolejną falę krytyki i czarnego PR-u skierowaną w Pol'and'Rock.

Posłuchaj podcastu

O rozsądek zaapelowały także władze Kostrzyna nad Odrą. Głos w sprawie zabrał burmistrz miasta, Andrzej Kunt, który w rozmowie z Gazetą Lubuską skierował ważne słowa do fanów festiwalu:

"

Przez te wszystkie lata, gdy festiwal był u nas organizowany pokazaliśmy, że szanujemy naszych gości. Nie musimy niczego udowadniać, wywiązujemy się z roli gospodarzy. W tym roku jednak warunki są szczególne, stąd nasz apel o nieprzyjeżdżanie do Kostrzyna. "

Kunt wyjaśnił, że znane festiwalowiczom miejsce nie będzie w tym roku przystosowane do biwakowania.

"

Nie będzie tam warunków sanitarnych, będzie duże zagrożenie pożarowe, a przede wszystkich w czasach pandemii przyjazd do Kostrzyna ludzi z różnych stron Polski może być niebezpieczny. Mamy szczątkowe informacje z internetu, że niektórzy zastanawiają się nad przyjazdem do Kostrzyna, dlatego apelujemy, aby w tym roku tego nie robić. "

My również dołączamy się do apelu. Zostańcie u siebie i przyjmijcie zaproszenie Jurka Owsiaka na Najpiękniejszą Domówkę Świata! Start już 30 lipca.

Pol'and'Rock Festival
Pol'and'Rock Festival
Przeczytaj także Przeżyjmy to jeszcze raz! Oto 5 najlepszych koncertów na Pol'and'Rock Festival
Tagi: Rock News Pol'and'Rock Festival