19.04.2019 12:10

Burmistrz apeluje o zaostrzenie przepisów koncertowych po ataku na jednej z imprez

Andy Burnham, burmistrz Manchesteru uważa, że zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa na koncertach jest konieczne, aby lepiej chronić publiczność. 

koncerty
foto:pixabay.com

Występy znanych wykonawców skupiają w jednym miejscu tysiące ludzi, co czyni koncerty idealnym celem ataków terrorystycznych. I chociaż nie lubimy przed tego typu imprezami stać w długich kolejkach, a dokładne przeszukiwanie naszych toreb i plecaków bywa irytujące, to za wszelkie późniejsze nieszczęścia winimy organizatorów i ochronę. Niestety ataki podczas występów znanych muzyków to nie tylko założenia i teorie, ale fakty. W 2017 roku doszło do ataku terrorystycznego w Paryżu podczas koncertu Eagles Of Death Metal, zginęło wówczas przeszło 100 osób. W tym samym roku na festiwalu Route 91 Harvest Music Festival w Las Vegas doszło do strzelaniny, w której śmierć poniosło około 60 obecnych na wydarzeniu. 

Metal
Metal
Przeczytaj także Mężczyzna oskarżony o morderstwo 90-latka twierdzi, że muzyka metalowa "kazała" mu to zrobić

Burmistrz apeluje o zaostrzenie przepisów koncertowych

Do ataku doszło także podczas jednego z koncertów Ariany Grande w Manchester Arena. Po tym jak gwiazda pop zeszła ze sceny Salman Abedi zdetonował w obiekcie materiały wybuchowe, co doprowadziło do śmierci ponad 20 osób. Burmistrz Manchesteru, Andy Burnham nie chce, aby sytuacja z 2017 roku kiedykolwiek się powtórzyła i pracuje nad zaostrzeniem przepisów bezpieczeństwa podczas koncertów. Polityk twierdzi, że na każdym tego typu wydarzeniu ochrona powinna być wyposażona w wykrywacze metali, a rewizja osobista musi być przeprowadzana o wiele dokładniej. 

"

Istnieje wyraźna potrzeba dokładnego przeglądu i zastosowania większych środków bezpieczeństwa w głównych obiektach sportowych i rozrywkowych. "

Zobacz też:>>Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce?<<

Tagi: Rock News