Burza zwaliła fragment sceny przed koncertem. 14 osób zostało rannych
Aleksandra Degórska
19.08.2018 15:10
Burza zwaliła fragment sceny przed koncertem. 14 osób zostało rannych Fot. shutterstock.com

Z powodu silnego wiatru zawalił się fragment sceny. Sprawdźcie szczegóły.

W Thackerville w Oklahomie doszło do tragicznego wydarzenia. 19 sierpnia 2018 na scenie miał zagrać Backstreet Boys, ale o godzinie 17:30 (12:30 polskiego czasu) rozpętała się burza. Po tym, jak pojawiła się pierwsza błyskawica rozpoczęła się ewakuacja widzów. Mimo ostrzeżeń na terenie imprezy zostało około 150 osób.

Z powodu silnego wiatru, który wiał z prędkością 130 km/h runął fragment metalowej konstrukcji sceny. Wśród widzów zapanowała panika, 14 osób zostało rannych, kilka z nich zostało przewiezionych do szpitala. W sumie na koncercie miał pojawić się 12 000 fanów.

Zawalona scena na koncercie w USA

Kevin Richardson z Backstreet Boys poinformował fanów o odwołanym koncercie z powodu burzy i podkreślił, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Fani mają zachować swoje bilety, bo koncert odbędzie się w innym terminie.

Bezpieczeństwo na koncertach

Niestety do podobnych wypadków dochodzi coraz częściej. Podczas festiwalu muzycznego w Hiszpanii runął podest pod widzami. Ponad 250 osób zostało rannych.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.