06.11.2014 14:47

Była Cobaina szczerze o LSD

Jedna z byłych dziewczyn Kurta Cobaina (tym razem nie Courtney) przypomniała sobie pewne fakty sprzed ponad dwudziestu lat. Postanowiła obwieścić światu, że wokalista bardzo lubił słuchać swojej składanki „Montage Of Heck”, kiedy był naćpany.

Była Cobaina szczerze o LSD
foto: materiały prasowe

Tracy Marander, bo tak nazywa się gadatliwa była Cobaina, zdecydowała się na wypowiedź dotyczącą miksu „Montage of Heck” z 1988 roku, jaki stworzył wokalista Nirvany. Kiedy Marander usłyszała nagrania zarejestrowane przez Kurta, przypomniała sobie, że wokalista w trakcie aktu twórczego po prostu był na haju. I kiedy później ich słuchał było tak samo.

"

Bardzo lubił odtwarzać tę składankę, kiedy palił, bądź był na kwasie. To zawsze pomagało mu odlecieć. "

Ex Cobaina zdradziła, że istnieje więcej dzieł tego typu nie tylko w formie audio, ale także w wersji wideo na VHS.

"

Kurt interesował się nagrywaniem i montowaniem obrazów na kasecie VHS. Na płytach wideo znajdowały się fragmenty teleturniejów z lat 60. do 80., kawałki starych filmów, słabych filmów, wycinki reklam i serwisów informacyjnych. "

Dlaczego mówimy o tej taśmie dopiero teraz?

No właśnie nie wiadomo. Internet to naprawdę dziwne miejsce. Składanka Cobaina, którą nagrał w Aberdeen jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu Nirvany, „Bleach”, tak naprawdę była dostępna od lat. Jej krótki fragment został nawet wykorzystany we wprowadzeniu do pierwszego singla zespołu, „Love Buzz”. Dlaczego więc wiadomość o „Montage of Heck” stała się na przestrzeni ostatnich dni hitem Facebooka? Tego nie wie nikt.

Trwa wielka analiza i spekulacje na temat „odkrycia”. Oficjalnie, Kurt stworzył składankę w 1988 roku na magnetofonie czterośladowym. Jednak jeśli Tracy Marander dobrze pamięta, tak naprawdę musiał być to rok 1987, a Cobain używał dwuśladowego magnetofonu...

"

Nie sądzę, by posiadał czterośladowy magnetofon do 1988 roku, bądź w ogóle... "

I w co tu wierzyć?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Nirvana Kurt Cobain