30 lat temu zmarł Freddie Mercury. Była narzeczona o jego ostatnich chwilach: Spojrzał śmierci w twarz

25.10.2019 12:10
Freddie Mercury i Mary Austin Fot. Rex features/EAST NEWS

Mary Austin postanowiła opowiedzieć o tym, jak wyglądały ostatnich chwile życia legendarnego wokalisty Queen.

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku z powodu zapalenia płuc związanego z zaniżeniem odporności organizmu. Wiosną 1987 roku artysta dowiedział się o tym, że jest chory na AIDS. O swojej chorobie poinformował tylko wąskie grono przyjaciół i postanowił nagrać jak najwięcej materiału, bo nie wiedział, ile tak naprawdę zostało mu czasu.

Polecamy

Była narzeczona Freddiego o jego ostatnich chwilach:

Freddie i Mary Austin poznali się pod koniec lat 60., zaś w 1973 roku się zaręczyli. Ślub jednak się nie odbył, ale pomimo rozstania para pozostała bliskimi przyjaciółmi. W nowym wywiadzie dla brytyjskiego Mirror 68-letnia Mary Austin postanowiła opowiedzieć o ostatnich chwilach Freddiego, który pogodził się ze śmiercią i odstawił wszystkie leki:

Wiedział, że zbliża się koniec. Jakość życia dramatycznie spadła i każdego dnia odczuwał coraz mocniejszy ból. Tracił wzrok, jego ciało stawało się coraz słabsze. Oglądanie tego, jak pogarsza się jego stan, było bardzo niepokojące. (...) Pewnego dnia zdecydował się odstawić wszystkie leki, które go podtrzymywały przy życiu.

W wielu biografiach Queen i Freddiego Mercury'ego znajdziemy informację, że muzyk rzeczywiście odstawił wszystkie leki, z wyjątkiem przeciwbólowych.

Mary Austin wyznała, że Freddie odszedł spokojnie:

Spojrzał śmierci w twarz i zaakceptował, że umiera. To był spokojny moment. Odszedł z uśmiechem na twarzy.

Polecamy

Była narzeczona Freddiego Mercury'ego zarobiła miliony za "Bohemian Rhapsody"

Po śmierci Freddiego, Mary Austin została właścicielką praw do 75% wszelkich przyszłych przychodów wokalisty. Tym samym kobieta zainkasowała 3/4 pieniędzy, które trafiłyby do Freddiego za film "Bohemian Rhapsody". Dzięki temu otrzymała 40 milionów funtów.

Zobacz także: "Bohamian Rhapsody": była narzeczona Freddiego Mercury'ego zarobiła za film 40 milionów funtów

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.