19.02.2020 16:47

Byli członkowie grupy Judas Priest zakładają nowy zespół i nagrywają płytę

K.K.Downing z Judas Priest zwerbował innych członków zespołu i stworzył kolejną formację. Do składu dołączy też basista Voodoo Six.

K.K. Downing
foto: face to face/Reporter

Minionego lata K.K.Downing wystąpił publicznie po raz pierwszy od 10 lat  podczas festiwalu Bloodstock Open Air w Wielkiej Brytanii. Muzyk zagrał klasyczne hity Judas Priest. Po udanym występie artysta skontaktował się z kolegami po fachu aby stworzyć regularnie działający projekt - KK's Priest.

Byli członkowie Judas Priest zakładają nowy zespół

Muzyk zaproponował stałą współpracę byłemu wokaliście Judasów, Timowi Ripperowi Owensowi oraz perkusiście Lesowi Binksemowi. Uznał, że do jego składu będzie pasowało również brzmienie gitary A.J. Millsa. Basistą KK's Priest został z kolei Tony Newton znany z VooDoo Six.

Downing traktuje zespół poważnie i ma w związku z nim wiele planów. W oświadczeniu stwierdził:

"

Kontynuowanie KK's Priest było nieuniknione i niezbędne. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie fanów na ten zespół i wsparcie, które płynie z całego świata, czuję, że należę do tej sceny. Nasz set wydobędzie brzmienie Judasów z największych przebojów oraz zapewni atrakcje w postaci nowych utworów. "

KK's Priest pracuje własnie nad debiutanckim albumem, który zostanie wydany przez Explorer1 Music Group. Muzycy planują też trasę koncertową, na której fani usłyszą już nie tylko hity Judasów, ale też utwory nowej formacji.

Spotify dla zwierząt
Spotify dla zwierząt
Przeczytaj także Spotify tworzy playlisty dla zwierzaków domowych. Sprawdźcie, czy Wasz pupil powinien słuchać metalu

Judas Priest w Polsce w 2020 roku

Judas Priest z Robem Halfordem na czele zagra w Polsce w ramach Mystic Festivalu. Muzycy będą tam świętować swoje 50-lecie działalności i wystąpią jako headliner imprezy, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 roku w Krakowie. Na scenie poza Judasami zobaczymy też między innymi polską blackmetalową Mgłę, Gojirę czy Mercyful Fate.

Zobacz też: Judas Priest szykuje niespodziankę dla fanów. Rob Halford zdradza kilka szczegółów 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News