31.05.2016 10:07

Byli muzycy Megadeth w coverze Pantery

Supergrupa podczas koncertu w Kanadzie wykonała numer „I’m Broken”. Sprawdźcie, jak artyści poradzili sobie z repertuarem Pantery.

Byli muzycy Megadeth w coverze Pantery
foto: kadr z wideo

Act Of Defiance tworzą byli członkowie Megadeth - perkusista Shawn Drover oraz gitarzysta Chris Broderick. W roli wokalisty prezentuje się Henry Derek Bonner, który swego czasu należał do grupy Scar The Martyr oraz basista Matt Bachand z kapeli Shadows Fall.

Shawn Drover dołączył do Megadeth w 2004 roku i grał w kapeli aż do 2014. Natomiast Broderick występował w zespole w latach 2008-2014. To właśnie oni zainicjowali powstanie Act Of Defiance. Kapela ma na swoim koncie jak na razie jeden album „Birth and the Burial”, który ukazał się w sierpniu 2015 roku.

Podczas koncertu w kanadyjskim Calgary zespół postanowił wziąć na warsztat słynny utwór Pantery zatytułowany „I’m Broken”, który pochodzi z albumu „Far Beyond Driven”.

Posłuchajcie, jak muzycy sprawdzili się w repertuarze Pantery:

Zobaczcie również inne nagrania z tego koncertu:

Shawn Drover podkreśla, że zależało mu na zebraniu ekipy świetnych artystów, którzy byli gotowi by w pełni poświęcić się nowej kapeli:

"

Chris i ja próbowaliśmy znaleźć najlepszych muzyków. Matt zakończył koncertowanie z Shadows Fall. To był przypadek. Dowiedziałem się, że Matt nie był w tak wymagającej trasie przez ostatnie 20 lat. Nasz producent Chris Harris namówił mnie, żeby z nim pogadać, więc po prostu zgłosiłem się do Matta. Jest to pełnowymiarowy zespół, jeździmy w trasę, by promować album. To nie jest jednorazowy projekt. "

Matt Bachand nie postrzega tego zespołu jako supergrupy, bo źle się mu kojarzy taki termin określający kapele, w skład których wchodzą muzycy ze znanych formacji:

"

Po prostu jesteśmy nową kapelą z muzykami, którzy wcześniej byli w innych grupach. To wszystko. Gdy używasz określenia „supergrupa” często kojarzy się ono z tym, że spotykasz się z artystami, nagrywasz jeden album i nigdy więcej nie dochodzi do takiej sytuacji. Ale tak nie jest z Act Of Defiance. W zasadzie to nie jest supergrupa, jest to nowy projekt, w który zaangażowaliśmy się na całego. "

Jak oceniacie cover Pantery w wykonaniu Act Of Defiance?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pantera Megadeth