27.02.2015 17:00

Byli muzycy Megadeth w nowym zespole!

Chris Broderick i Shawn Drover – dawni członkowie Megadeth, Henry Derek – były muzyk Scar the Martyr i Matt Bachand z Shadows Fall to skład nowej kapeli nazwanej Act Of Defiance. Co będą grali?

Byli muzycy Megadeth w nowym zespole!
foto: facebook.com

To już pewne – byli muzycy Megadeth odnaleźli swoje przeznaczenie i postanowili założyć zespół z kolegami. Grupa właśnie podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Metal Blade Records, więc nie ma już odwrotu...

Kapela aktualnie przebywa w studiu nagraniowym, by zarejestrować swój debiutancki krążek z producentem o ksywie Zeuss, który współpracował między innymi z Robem Zombie, Hatebreed i Shadows Fall. Album ma ukazać się jeszcze w lecie 2015 roku! Posłuchajcie fragmentu pierwszego kawałka Act Of Defiance zatytułowanego „Throwback”!

Chris Broderick cieszy się z takiego obrotu zdarzeń.

"

Jestem zaszczycony tym, że mogę ogłosić podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową. Nie ma lepszej rekomendacji niż to, że pracownicy i właściciel Metal Blade Records sami słuchają ciężkiej muzyki! Są lojalni i popierają nas. "

Współpraca zapowiada się więc obiecująco... Jakie brzmienie będzie charakteryzować Act Of Defiance?

"

To mieszanka zabójczego thrashu i nowoczesnego metalu. To unikatowa kompilacja, ponieważ znajdziemy na niej także klasyczne wpływy. Jestem bardzo dumny z tego, co napisaliśmy i mam nadzieję, że wszystkim się to spodoba. "

Z czego najbardziej cieszy się Henry Derek? Artysta jest pod wrażeniem zgodności w kapeli.

"

Najbardziej raduje mnie to, że każdy w tym zespole chce, by był to w 100% czysty heavy metal! Żadnych kompromisów, żadnych ukrytych motywów oprócz chęci stworzenia najlepszej heavymetalowej muzyki, jaką tylko potrafimy. "

 

actofdefianceband2015logo_638

Czekamy na więcej!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Act Of Defiance