Były basista Metalliki pokazał pierwszą wizytówkę Metalliki z napisem "power metal". Lars Ulrich ją skrytykował

20.01.2021 17:25
Metallica Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Oto pierwsza wizytówka Metalliki. Były basista zespołu opowiedział o zabawnej historii sprzed wielu lat.

Dawno, dawno temu Metallica próbowała się promować rozdając wizytówki promotorom klubów razem z demo. Jak wyglądała ta wizytówka? Dawny basista kapeli, Ron McGovney, postanowił podzielić się zdjęciem tej wizytówki i opowiedzieć ciekawą historię.

Polecamy

Były basista Metalliki pokazał pierwszą wizytówkę Metalliki z napisem "power metal". Lars Ulrich ją skrytykował

Ron McGovney udostępniając zdjęcie wizytówki Metalliki napisał, że podał na niej swój telefon, który miał w sypialni w 1979 roku. 2 lata później przeniósł się do innego domu, gdzie rozpoczęła się historia Metalliki i zabrał ze sobą ten numer, który miał przy sobie aż do 1987 roku.

McGovney wcześniej wyznał radiu Shockwaves, że stworzył wizytówkę, by razem z demo wręczać je promotorom klubów. Postanowił dodać napis, który przysporzył mu trochę problemów:

Na wizytówce miało się znaleźć jedynie logo Metalliki i numer telefonu, ale pomyślałem, że jest za prosta i coś powinno być pod logo. Nie chciałem dopisywać "hard rock" czy "heavy metal", więc wymyśliłem określenie power metal. Myślałem, że to nieźle brzmi i z tego co mi było wiadomo, nikt przed nami nie używał tego terminu.

Niestety nie wszyscy byli zachwyceni tym pomysłem:

Lars się wkurzył, powiedział: "Co zrobiłeś? Co to power metal? Nie mogę uwierzyć, że zrobiłeś coś tak głupiego. Nie możemy używać tych wizytówek z napisem power metal."

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.