18.09.2019 10:21

Były basista Metalliki stracił ogromne pieniądze na swoim solowym projekcie

Gitarzysta solowego projektu Jasona Newsteda udzielił wywiadu The Jasta Show. Muzyk opowiedział o trudnej współpracy z byłym basistą Metalliki.

Jason Newsted
foto: Rex Features/East News

Jason Newsted dołączył do Metalliki w 1986 roku po śmierci Cliffa Burtona. Muzyk nie miał łatwego życia w zespole. W 2001 roku podjął decyzję, że opuści szeregi jednego z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Artysta nie miał jednak zamiaru rozstawać się z muzyką. W 2002 roku dołączył do EchoBrain, grał też między innymi z Voivod i Ozzym Osbournem. W 2012 roku Jason ogłosił, że założył swój własny zespół o nazwie Newsted. Muzycy w 2013 roku nagrali epkę "Metal", a chwilę później cały album "Heavy Metal Music". 

Jason Newsted stracił pieniądze na solowym projekcie

Chociaż płyta spotkała się z dobrym przyjęciem krytyków, zespół nie cieszył się dużym zainteresowaniem, a Jason Newsted przestał wypowiadać się na temat zespołu, którego ślady zniknęły także z sieci. Gitarzysta Staind, Mike Mushok, który należał do składu Newsteda, pojawił się niedawno w The Jasta Show, gdzie opowiedział o zespole byłego basisty Metalliki. Wyznał, że Jason bardzo zaangażował się w projekt także finansowo. 

"

Myślę, że Jason był zadowolony z tego, co robi, ale trasa koncertowa była trudna. Nie sądzę, że się tego spodziewał. Jednak trzeba przyznać, że dobrze się bawiliśmy. Naprawdę go polubiłem, spędzaliśmy fajny czas, grało się dobrze. Nadal jesteśmy przyjaciółmi i mamy ze sobą kontakt. Graliśmy na małych scenach, ale występy zawsze były udane. Jason opłacał wszystko, myślę, że kosztowało go to bardzo dużo pieniędzy. "

Lars Ulrich
Lars Ulrich
Przeczytaj także Lars Ulrich o graniu z orkiestrą: "Staram się nie być cholernie onieśmielonym na widok profesjonalnych muzyków"

Grupa Newsted szybko okazała się być nierentowna, a Newsted przyznał, że trasa koncertowa kosztowała go setki tysięcy dolarów. Muzyk podkreślał w wywiadach, że kierowała nim pasja, jednak musiał zakończyć działalność.

Mimo poniesionej wspólnie porażki koncertowej, Mushok pochwalił Jasona za postawę i pracowitość.

"

Jason jest bardzo pracowitym człowiekiem. Ćwiczyliśmy 10 godzin, wszystko nagrywał, a gdy kończyliśmy siedział i tego słuchał. Mówiłem mu "Stary, daj spokój, chodź już stąd!". To była z jego strony naprawdę ciężka praca. Sam jestem pracowity, ale ten gość to zupełnie inny poziom. "

Zobacz też: Metallica zarobiła ogromną kwotę podczas ostatnich 8 koncertów 

Tagi: Rock News Metallica Jason Newsted