18.01.2018 16:19

Były basista zespołu Ataris został aresztowany za oszustwa telekomunikacyjne. Grozi mu 30 lat więzienia

Michael Davenport jest oskarżony o udział w nielegalnej piramidzie nieruchomościowej. Według doniesień jego grupa zdefraudowała około 27 milionów dolarów.

Były basista zespołu Ataris został aresztowany za oszustwa telekomunikacyjne. Grozi mu 30 lat więzienia
foto: kadr z wideo

Ex-basista Ataris został aresztowany w grudniu 2017 roku, wraz ze swoją partnerką Cynthią Rawlinson. Para została oskarżona o 5 przypadków oszustwa telekomunikacyjnego oraz 1 przypadek oszustwa pocztowego, za co łącznie grozi im po 30 lat więzienia. Oprócz tego, on i jego firma telemarketingowa, American Standard, mają zarzuty wykorzystania ponad 100 tysięcy osób, a także wyłudzenia finansowe szacowane na około 27 milionów dolarów. 

Według Sądu w Illonois, Davenport i jego grupa oferowała swoim klientom dostęp do list American Standard, na których znajdowały się nieruchomości będące w stanie przed zajęciem, lub w innych tarapatach finansowych. Koszt dołączenia do takich list wynosił 199 dolarów. Jednak jak się okazuje, większość ofert była rzekomo fikcyjna, a często było tak, że w podanych lokalizacjach nie było żadnych budynków.

Co z klientami Davenporta?

A kiedy klienci chcieli zwrotu swoich pieniędzy, American Standard stworzył wręcz niewykonalne warunki do odebrania gotówki. Według oskarżycieli:

"

Na przykład: American Standard wymagał od klientów listów, które podpisane były przez właścicieli 5 nieruchomości znajdujących się na listach firmy. Treść stanowiła, że klienci oglądali owe 5 posesji. Te listy były oczywiście bardzo ciężkie do zdobycia od osób, które nie umieściły swoich domów na listach American Standard oraz nie byli zainteresowani ich sprzedażą. Niewykonalne zaś było dostanie listów, kiedy podane adresy nie istniały. "

Okoliczności zatrzymania basisty.

Według Santa Barbara Independent, FBI zrobiło nalot na 3 biura American Standard, po tym jak na firmę wpłynęły setki zażaleń ze strony klientów. Sąd podaje, że wśród pokrzywdzonych są osoby ze wszystkich 50 stanów USA. Davenporta zatrzymano na lotnisku w Little Rock w stanie Arkansas. Miał przy sobie 104 tysiące dolarów, natomiast 850 tysięcy dolarów znaleziono na jego koncie bankowym.

Davenport występował w zespole The Ataris w latach 1995-2004. Nagrał z nimi najsłynniejszy przebój zespołu, czyli cover „The Boys of Summer” Dona Henleya.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News