19.03.2019 11:10

Były członek Slipknota broni Chrisa Fehna. "Nikt nie lubi być okłamywany"

Perkusista Slipknota Chris Fehn oskarżył zespół o oszustwa finansowe. Jeden z byłych członków kapeli wstawił się za muzykiem.

Slipknot
foto: kadr z wideo/alona25c0ricks4499

Chris Fehn ze Slipknota twierdzi, że pozostali członkowie zespołu nie byli w stosunku do niego uczciwi. Oskarżył kolegów o oszustwa finansowe. Muzyk zarzuca głównie Shawnowi Crahanowi i Corey'owi Taylorowi ukrywanie źródeł dochodów i niesprawiedliwe dzielenie pieniędzy z tras koncertowych i merchu, które należały się także jemu. Członkowie Slipknota nie przyznają się do winy i postanowili rozstać się z wieloletnim perkusistą. Decyzję wytłumaczyli tym, że Fehn nie zajmuje się tym, co dla zespołu jest aktualnie najważniejsze. Za muzykiem wstawił się Donnie Steele.

Raperzy samplują Slipknota
Raperzy samplują Slipknota
Przeczytaj także Hip-hopowy zespół sampluje utwór Slipknota "Tattered & Torn" [WIDEO]

Były członek Slipknota broni pozwu Chrisa Fehna

Donnie Steele był współzałożycielem Slipknota w 1995 roku. Gitarzysta wystąpił na debiutanckim demo grupy "Mate. Feed. Kill. Repeat.". Muzyk szybko opuścił szeregi grupy, jednak wrócił do zespołu w 2011 roku po śmierci basisty Paula Graya. Artysta zabrał głos w sprawie konfliktu Chrisa Fehna i reszty formacji. Po tym jak w sieci pojawiła się informacja o wyrzuceniu perkusisty ze Slipknota, Steele umieścił na Facebooku status wyraźnie nawiązujący do sytuacji:

"

Lol! Nie obwiniajcie go..... "

Pod wpisem szybko pojawił się komentarz, w którym niejaki Todd Dresch stwierdził, że jeśli w poście jest mowa o Fehnie, to nie może się z tym zgodzić. Gitarzysta odpisał zdradzając szczegóły swojej współpracy ze Slipknotem, a potem usunął post. Screen rozmowy trafił na portal Reddit.

"

Nikt nie lubi być okłamywany i oszukiwany, wiem po sobie. Większość z nich nie potrafi pisać. W ciągu trzech lat trasy z nimi, spędziłem najwięcej czasu na pisaniu muzyki i w studiu. Wszystko za plecami całej reszty. Tak to u nich działa. "

Kto ma rację w konflikcie Chris Fehn vs Slpiknot?

Zobacz też: >>Klip Slipknota pobił rekord wyświetleń na YouTubie<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slipknot