20.09.2019 14:49

Były członek The Beatles wydaje nową płytę. Kiedy premiera?

Ringo Starr powraca w wielkim stylu. Były członek The Beatles postanowił zdradzić kilka szczegółów, które dotyczą jego nadchodzącej płyty.

The Beatles
fot. kadr z teledysku The Beatles - Strawberry Fields Forever/YouTube

Nowy album będzie nosić tytuł "What's My Name" i znajdzie się na nim dziewięć kompozycji. Na krążku pojawią się gości specjalni. 13 września 2019 roku muzyk opublikował najnowszy singiel, a tydzień później zdradził szczegóły płyty. Nagrania odbywały się w studiu Roccabella West, które należy do Ringo Starra. Tytułowa piosenka i pierwszy singiel powstał przy wsparciu Colina Haya.

Ringo Starr wydaje nową płytę. Kiedy premiera?

Na płycie gościnnie wystąpił Paul McCartney, a także Joe Walsh, Edgar Winter, Dave Stewart, Benmont Tench, Steve Lukather, Nathan East, Colin Hay, Richard Page, Warren Ham, Windy Wagner czy Kari Kimmel.

Paul McCartney
Paul McCartney
Przeczytaj także Paul McCartney przyznaje, że powoli zaczyna zapominać, jak się gra piosenki The Beatles

Na albumie znalazła się również piosenka napisana przez Johna Lennona. Frontman The Beatles napisał "Grow Old With Me" z myślą o Yoko Ono, z którą chciał spędzić resztę życia. "What's My Name" udowadnia, że Ringo dalej ma chęć na pisanie piosenek. Pozostaje pytanie, co z grą na perkusji? Okazuje się, że dla muzyka ten instrument dalej jest najważniejszy:

"

Kiedy byłem nastolatkiem, moja mama zawsze powtarzała: "synu, jesteś najszczęśliwszy, gdy grasz". To wciąż prawda. Mam prawdziwe szczęście. Jako trzynastolatek miałem pewne marzenia o karierze muzyka, a wczoraj grałem z przyjaciółmi w Greek i dowodzę All-Starr od 30 lat. Wciąż daje mi to olbrzymią satysfakcję. "

"What's My Name" ujrzy światło dzienne jeszcze w 2019 roku. Premiera odbędzie się 25 października 2019 roku. Wtedy album trafi na sklepowe półki.

Zobacz także: Paul McCartney zrobił niespodziankę fanom na koncercie. Zaprosił na scenę Ringo Starra 

Tagi: Paul McCartney Ringo Starr The Beatles