Były gitarzysta Judas Priest, K.K. Downing zagrał na żywo pierwszy raz od 10 lat [WIDEO]

12.08.2019 15:16
Były gitarzysta Judas Priest, K.K. Downing zagrał na żywo pierwszy raz od 10 lat [WIDEO] Fot. kadr z wideo/Steve Goldby

Podczas jednego z koncertów na Bloddstock Open Air w Wielkiej Brytanii, na scenie pojawił się K.K. Downing, były gitarzysta Judast Priest. To jego pierwszy występ od 10 lat.

W dniach 8-11 sierpnia 2019 roku odbyła się kolejna edycja Bloodstock Open Air w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie odbywa się regularnie od 2005 roku, a organizatorzy imprezy gościli u siebie największe metalowe gwiazdy na świecie takie jak Megadeth, Testament, Venom, Slayer, Anthrax, Emperor czy Alice Cooper.

K.K.Downing z Judas Priest zagrał na żywo pierwszy raz od 10 lat

W tym roku ostatniego dnia festiwalu na scenie pojawił się gitarzysta Ross Friedman z projektem Ross the Boss. Muzyk jest znany z zespołu Dictators oraz Manowar. Podczas jego koncertu doszło do wydarzenia, z którego szczególnie ucieszyli się fani Judas Priest, których nie brakowało pod sceną. 

Przeczytaj także

Do muzyków na scenie dołączył były gitarzysta ekipy Halforda, K.K. Downing. To jego pierwszy występ na żywo od koncertu w Loud Park w Chiba City w Japonii, który odbył się 10 lat temu - 17 października 2009 roku. Artyści wykonali razem kilka klasyków Judas Priest. Na bloodstockowej scenie wybrzmiał "Heading Out to the Highway", "Breaking the Law" i "Running Wild".

Występ nagrał jeden z fanów obecnych na koncercie. Wideo możecie obejrzeć poniżej:

K.K. Downing zapytany w jednym z wywiadów dla kanadyjskiego  "The Metal Voice" o tremę przed występem odpowiedział:

Nie miałem tremy, absolutnie! To jest jak jazda na rowerze. To nie jest tak, że nie grałem na gitarze od chwili opuszczenia Judas Priest. Kiedy raz nauczysz się tych numerów i będziesz dużo koncertował, łatwo będzie ci do nich wrócić.

Zobacz też: Judas Priest headlinerem Wacken Open Air 2020

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.