12.08.2019 15:16

Były gitarzysta Judas Priest, K.K. Downing zagrał na żywo pierwszy raz od 10 lat [WIDEO]

Podczas jednego z koncertów na Bloddstock Open Air w Wielkiej Brytanii, na scenie pojawił się K.K. Downing, były gitarzysta Judast Priest. To jego pierwszy występ od 10 lat.

K.K. Downing
foto: kadr z wideo/Steve Goldby

W dniach 8-11 sierpnia 2019 roku odbyła się kolejna edycja Bloodstock Open Air w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie odbywa się regularnie od 2005 roku, a organizatorzy imprezy gościli u siebie największe metalowe gwiazdy na świecie takie jak Megadeth, Testament, Venom, Slayer, Anthrax, Emperor czy Alice Cooper.

K.K.Downing z Judas Priest zagrał na żywo pierwszy raz od 10 lat

W tym roku ostatniego dnia festiwalu na scenie pojawił się gitarzysta Ross Friedman z projektem Ross the Boss. Muzyk jest znany z zespołu Dictators oraz Manowar. Podczas jego koncertu doszło do wydarzenia, z którego szczególnie ucieszyli się fani Judas Priest, których nie brakowało pod sceną. 

Tim Owens
Tim Owens
Przeczytaj także Były wokalista Judas Priest o KISS: Już wolałbym oglądać ich hologram

Do muzyków na scenie dołączył były gitarzysta ekipy Halforda, K.K. Downing. To jego pierwszy występ na żywo od koncertu w Loud Park w Chiba City w Japonii, który odbył się 10 lat temu - 17 października 2009 roku. Artyści wykonali razem kilka klasyków Judas Priest. Na bloodstockowej scenie wybrzmiał "Heading Out to the Highway", "Breaking the Law" i "Running Wild".

Występ nagrał jeden z fanów obecnych na koncercie. Wideo możecie obejrzeć poniżej:

K.K. Downing zapytany w jednym z wywiadów dla kanadyjskiego  "The Metal Voice" o tremę przed występem odpowiedział:

"

Nie miałem tremy, absolutnie! To jest jak jazda na rowerze. To nie jest tak, że nie grałem na gitarze od chwili opuszczenia Judas Priest. Kiedy raz nauczysz się tych numerów i będziesz dużo koncertował, łatwo będzie ci do nich wrócić. "

Zobacz też: Judas Priest headlinerem Wacken Open Air 2020

Tagi: Rock News Judas Priest