09.08.2018 13:44

Były gitarzysta Kiss chce opatentować znak towarowy Vinnie Vincent's Kiss

Vinnie Vincent postanowił zrobić porządek w swoich sprawach. Czy zasugerował się basistą Kiss, który niedawno również odwiedził Urząd Patentów?

Vinnie Vincent (ex-Kiss)
foto: kadr z wideo

23 lipca 2018 były gitarzysta Kiss, Vinnie Vincent, złożył 2 wnioski do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych w sprawie zarejestrowania Vinnie Vincent's Kiss jako znaku towarowego. Jeżeli wniosek zostanie pomyślnie rozpatrzony, wówczas imię artysty będzie chronione przed nielegalnym użytkiem przez firmy zajmujące się m.in. wydawaniem płyt i pamiątek.

Czyżby Vincent zainspirował się Genem Simmonsem, który chciał opatentować „diabelskie rogi”? Basista Kiss twierdził, że znak został pierwszy raz użyty w reklamie 14 listopada 1974 roku, promującej trasę koncertową Kiss zatytułowaną Hotter Than Hell. Mocno to poirytowało wdowę do Dio, który przez większość uważany jest za pomysłodawcę „diabelskich rogów”.

Co porabia Vinnie Vincent?

Gitarzysta dołączył do Kiss w 1982 roku zastępując Ace'a Frehleya. Vincent wybrał się w trasę promującą krążek „Creatures Of The Night”, a na albumie „Lick It Up” był współtwórcą 10 utworów. Po trasie związanej z wydaniem płyty grupa pożegnała się z Vincentem. Powodem był spór dotyczący kontraktu i wynagrodzenia.

Po odejściu gitarzysta powołał do życia Vinnie Vincent Invasion i wydał solową EP-kę. Przez ostatnie 20 lat było o nim cicho.

Pierwszy koncert gitarzysty od 30 lat odbędzie się 7 grudnia 2018 w Memphis w stanie Tennessee. Na występie fani usłyszą akustycznie piosenki Kiss i Vinnie Vincent Invasion. Gościnnie wystąpi były wokalista tego zespołu, Robert Fleischman.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kiss