Były gitarzysta RHCP gra teraz w Pearl Jam. Jak Josh Klinghoffer brzmi w kapeli? [WIDEO]

20.09.2021 15:38
Pearl Jam i Josh Klinghoffer Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Pearl Jam połączył siły z byłym muzykiem Red Hot Chili Peppers. Teraz na wszystkich nadchodzących koncertach kapeli na scenie zobaczymy również Josha Klinghoffera.

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Na koncercie Pearl Jam na Sea.Hear.Now festival w Asbury Park w stanie New Jersey na scenie pojawił się były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, Josh Klinghoffer. Nie była to jednorazowa akcja - muzyk został gitarzystą wspierającym Pearl Jam na trasie.

Polecamy

Były gitarzysta RHCP gra teraz w Pearl Jam. Jak Josh Klinghoffer brzmi w kapeli?

Jak podaje Consequence, przedstawiciel Pearl Jam potwierdził, że Klinghoffera zobaczymy na nadchodzących występach Pearl Jam, bo dołączył do kapeli w roli gitarzysty koncertowego. Muzyk był członkiem RHCP w latach 2009-2019 zastępując Johna Frusciante, który w 2019 powrócił do kapeli.

Wybór Klinghoffera nie jest zaskakujący, bo panowie już wcześniej współpracowali, m.in. gitarzystę usłyszymy na nadchodzącym solowym albumie Eddiego Veddera. Zanim wybuchła pandemia, Klinghoffer miał grać przed amerykańskimi koncertami Pearl Jam zaplanowanymi na 2020.

Pearl Jam pojawi się również w Polsce, ale dopiero 14 lipca 2022. Możliwe zatem, że na scenie obok muzyków kapeli zobaczymy Klinghoffera.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.